جلوگیری از ورود ۱۰ محموله خارجی غیراستاندارد از مرزهای استان به کشور

جلوگیری از ورود ۱۰ محموله خارجی غیراستاندارد از مرزهای استان به کشور

رییس اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی اداره کل استاندارد خوزستان گفت: این اداره کل در هفت ماه نخست امسال از ورود ۱۰ محموله خارجی به ارزش ۹۴۱ هزار و ۲۴۷ دلار به دلیل انطباق نداشتن با استانداردهای ملی از مرزهای این استان به کشور جلوگیری کرد.

به گزارش تابا، سیما پشم فروش بیان کرد: به منظور حمایت از مصرف کنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب خارجی به کشور، این اداره کل بر تمامی اقلام وارداتی مشمول مقررات استاندارد اجباری که قصد ترخیص از گمرکات خوزستان را داشته باشند، نظارت کرده و تنها در صورت انطباق با استاندارد ملی و یا استاندارد مورد قبول، مجوز ورود به کشور برای آنها صادر می‌کند.

 

وی افزود: در هفت ماه نخست امسال از ورود ۱۰ کالای غیراستاندارد ساخت کشورهای چین ، رومانی و پاکستان با مبدأ حمل از کشورهای چین ، رومانی و امارات متحده عربی از مرزهای خوزستان به کشور جلوگیری شد.

 

وی گفت: از جمله این کالاها می‌توان به لوازم الکتریکی شامل ( فیوز مینیاتوری با نام تجارتی EDISON ساخت چین، لامپ با نام تجاری ZAK ELECTRIC ساخت چین)، اوزان و مقیاس شامل ( ترازوی خانگی بدون نام تجاری) ساخت کشور چین، غلات شامل ( ذرت دامی بدون نام تجاری) از کشور رومانی، برنج پاکستانی با نام‌های تجاری کلاسیک، دیاموند کلاسیک و المناره، تایرخودروی سواری سبک با نام تجاری CONTINENTAL ساخت کشور چین اشاره کرد.