جوان ترین شهردار کلانشهرهای کشور منصوب شد با حکم وزیر کشور

جوان ترین شهردار کلانشهرهای کشور منصوب شد

موسی شاعری به عنوان جوان‌ترین شهردار کلانشهرهای کشور سکان مدیریت شهری اهواز را برعهده گرفت.

 

به گزارش تابا؛مهدی جمالی‌نژاد با بیان خبر فوق گفت: دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور حکم انتصاب موسي شاعري كريمي ، شهردار جدید اهواز را امضا کرد.

 

وی افزود: بر اساس تبصره ۳ ماده۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، انتصاب شهرداران در شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر و مراکز استان بنا به پیشنهاد شورای شهر و حکم وزیر کشور صورت می‌گیرد.

 

پیش از این شورای شهر اهواز با رای قاطع موسی شاعری را به عنوان شهردار منتخب کلانشهر اهواز جهت صدور حکم مسؤولیت به وزارت کشور معرفی کرده بود.

 

شورای شهر اهواز در جلسه ۲۶ اردیبهشت خود منصور کتانباف را برکنار و موسی شاعری را با ۱۱ رأی به‌عنوان شهردار این کلانشهر معرفی کرد.

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری کلانشهر اهواز، مسؤول روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان و رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کانون‌های تبلیغاتی خوزستان از جمله سوابق موسی شاعری هستند.

 

متن حکم دکتر رحمانی فضلی در خصوص انتصاب موسي شاعري كريمي به این شرح است:

 

در اجرای تبصره (۳) ذیل بند یک ماده (۸۰) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، مصوب ۱۳۷۵٫۳٫۱ با اصلاحات بعدی و با توجه به پیشنهاد شورای اسلامی شهر اهواز و نظر به تجارب ارزنده به موجب این حکم، جناب‌عالی را به سمت شهردار اهواز منصوب می‌کنم.

 

امیدوارم با استعانت از پروردگار یکتا و با درنظر گرفتن صرفه و صلاح شهر و توزیع عادلانه خدمات و امکانات در مناطق، مراقبت در انضباط مالی، مطالعه و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و کوشش در ایجاد محیط سالم شهری و به کارگیری خلاقیت و نوآوری در اداره امور شهر، نیل به اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات و مطالبات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» و سیاست‌های دولت تدبیر و امید میسر گردد.

 

توفیقات روزافزون جنابعالی را در ایفای کامل مسوولیت محوله از خداوند متعال مسئلت دارد.