حضور گسترده مردم خوزستان در راهپیمایی‌ها به معنای آن نیست که مردم ما گله ندارند امام جمعه اهواز:

حضور گسترده مردم خوزستان در راهپیمایی‌ها به معنای آن نیست که مردم ما گله ندارند

امام جمعه موقت اهواز: مردم استان گله‌گزاری‌های فراوانی دارند. حضور گسترده مردم خوزستان در راهپیمایی‌ها به معنای آن نیست که مردم ما گله ندارند اما مردم استان فرق میان نظام اسلامی و برخی تصمیمات دولتی را در هر دولتی می‌دانند و میان آن‌ها فرق می‌گذارند.

 

تابا؛ امام جمعه موقت اهواز با بیان این‌که عده‌ای در زمانی با اسم برجام، ارزش‌های انقلابی را تمسخر کردند، گفت: عده‌ای گفتند که برجام به معنای حل همه مشکلات است، پس بسم‌الله، همه مشکلات را حل کنند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین «میراحمدرضا حاجتی» در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۸ دی ماه اهواز که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان این‌که روز جمعه، روز عبادت است، اظهار کرد: بهترین عمل در بهترین روزها، صلوات بر محمد و آل محمد (ص) است.

 

امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: امروزه فرقه‌هایی را می‌بینیم که اسامی دارند و تابلوی معاویه بالای سر آن‌ها نیست اما خدا می‌داند که آن‌ها از معاویه بدتر هستند و دست عمر و عاص را از پشت بسته‌اند. باید هشیار و بیدار بود تا از مسیر عمل صالح خارج نشویم و راه بعضی‌ها منتهی به جهنم نشود.

 

وی گفت: ما در همه زمینه‌ها باید هشیار باشیم. من به برخی مسئولان کشور که گاهی وقت‌ها اسامی آن‌ها را پیرامون بحث انتقال آب از سرچشمه‌های کارون می‌شنوم، همان تذکری را که علمای بزرگوار و ائمه جمعه موقت در خطبه‌ها و جلسه‌ای که معاون اول در آن حضور داشتند، می‌دهم.

 

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: خوزستان، دروازه ورود تشیع و سنگر اصلی حراست و حفاظت از ایران اسلامی است. مردم استان گله‌گزاری‌های فراوانی دارند. حضور گسترده مردم خوزستان در راهپیمایی‌ها به معنای آن نیست که مردم ما گله ندارند اما مردم استان فرق میان نظام اسلامی و برخی تصمیمات دولتی را در هر دولتی می‌دانند و میان آن‌ها فرق می‌گذارند.

 

حاجتی ادامه داد: برخی تصمیمات نابخردانه است و به جا نیست. نباید در میان مردم نارضایتی ایجاد کرد تا آنجایی که انسان حتی این شک و گمان به ذهنش برسد که نکند، برخی‌ها در بعضی لایه‌ها نفوذی باشند و با هدف این‌که مردم را خسته کنند، فعالیت دارند.

 

وی با بیان این‌که مردم علیه نظام اسلامی هیچ گاه قیام نکرده‌اند، گفت: این‌که مردم بیایند و مطالبات صنفی خود را داشته باشند، سپس ضد انقلاب از آن‌ها فیلم بگیرد و صدا را تغییر دهد و شعارهای هنجارشکنانه بر روی آن قرار دهد، صحیح نیست و دشمنان نظام این آرزوی خود را که مردم علیه نظام اسلامی قیام کنند، به گور خواهند برد.

 

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به این‌که مردم ما گله‌مند هستند، اظهار کرد: ما هنوز می‌شنویم که بناست برخی طرح‌ها در سرشاخه‌ها اجرا شود تا آب کارون به خطر بیفتد و در این زمینه باید مردم استان را روشن کنند.

 

حاجتی با بیان این‌که ما از زاویه انقلابی و هشیاری به مسأله انتقال آب نگاه می‌کنیم، گفت: ما از دید عمل صالح به طرح و مسایل انتقال آب نگاه می‌کنیم.

 

امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: مشکلات سپرده‌گذاران، که سپرده‌های آن‌ها از میان رفت را حل کنید. برخی مشکلات اجتماعی که بر اثر کوتاهی برخی مسئولان در حال گریبانگیر شدن مردم است را حل کنند.

 

حاجتی با بیان این‌که خروش مردم اهواز در هفتم دی‌ماه و پیش از حماسه نه دی بود، گفت: خروش مردم در هفتم دی‌ماه در اهواز برای حراست از انقلاب بود.

 

وی افزود: آن‌هایی که کار در دستشان بود و آن‌هایی که کار در دستشان است، باید حواسشان را جمع کنند و مانند اپوزیسیون‌ها صحبت نکنند. ما به عناصر فتنه‌گر که امت حزب‌الله بر سینه آن‌ها زد، می‌گوئیم که ملت ایران صحیح را از غلط و منتقد را از فتنه‌گر تشخیص می‌دهد.

 

حاجتی یادآور شد: مردم ایران خادم را از خائن و یار ولایت را از ضد ولایت تشخیص می‌دهند، مردم ایران علی رغم وجود برخی کاستی‌ها که به‌نظر می‌رسد بخشی از آن‌ها نیز عامدانه باشد، تا آخرین قطره خون خود ایستاده‌اند و برای یک لحظه امام خود را تنها نخواهند گذاشت.