خدمات به مناطق روستایی شمال خوزستان باید شتاب بگیرد

خدمات به مناطق روستایی شمال خوزستان باید شتاب بگیرد

استاندار خوزستان با تاکید بر بهبود شرایط خدمات‌رسانی به مناطق شمالی خوزستان گفت: یک سوم از روستاهای استان خوزستان در این مناطق قرار دارد و به همین واسطه فعالیت‌های عمرانی در این مناطق باید نسبت به گذشته شتاب بیشتری پیدا کنند.

 

به گزارش تابا؛ غلامرضا شریعتی روز جمعه در نشست بررسی و رفع مشکلات شهرستان‌های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا؛ اظهارداشت: استان خوزستان بیش از چهار هزار و ۲۰۰ روستا دارد که یک هزار و ۲۰۰ روستای آن در این شهرستان‌ها قرار دارند.

 

وی افزود: به صورت اختصاصی تعداد ۶۷۰ روستا تنها در شهرستان اندیکا هستند که شرایط صعب العبور خاصی دارد و خدمات‌رسانی‌ها را با موانع و مشکلاتی همراه کرده است.

 

نماینده عالی دولت در استان یکی دیگر از مشکلات مربوط به ارائه خدمات دستگاه‌های اجرایی به این روستاها را پراکندگی روستاها دانست و افزود: این شرایط خدمات رسانی به مناطق را با هزینه‌های بسیار زیادی روبه‌رو کرده و از سوی دیگر منابع مالی دولت چالش جدی دیگری در مسیر اجرای پروژه‌های عمرانی در این مناطق محسوب می‌شود.

 

وی یادآور شد: با این وجود سعی می‌شود تا با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد، بخشی از نیاز مناطق روستایی در شهرستان‌های اندیکا، مسجدسلیمان، لالی و هفتکل به خدمات‌رسانی دستگاه اجرایی رفع شود.

 

غلامرضا شریعتی بیان کرد: این فعالیت‌ها نیازمند صبر و حوصله است تا به مرور زمان در قالب اعتبارات استانی و ملی خدمات‌رسانی‌های لازم صورت بگیرد.

 

وی همچنین بر آماده سازی مطالعات مربوط به پروژه های عمرانی در شمال خوزستان تاکید کرد و گفت: به‌همین منظور باید زمینه‌های شروع طرح‌های خدمات رسانی به این مناطق آغاز شود تا هنگام تخصص منابع مالی، پروژه‌های مربوطه در سرفصل اعتبارات گنجانده شوند.

 

استاندار خوزستان همچنین خواستار تشکیل نشست فوق العاده در خصوص رسیدگی به مشکلات اجرای پروژه‌های خدمات‌رسانی در شهرستان های اندیکا، مسجدسلیمان، لالی و هفتکل طی هفته آینده شد و گفت: در این رابطه شرکت‌های گاز، آب و فاضلاب، پخش فرآورده‌های نفتی و همچنین سازمان آب و برق خوزستان باید به ارائه برنامه‌های خود درباره این مناطق بپردازند.

 

وی یادآورشد: در این نشست حضور مدیران دستگاه‌های یاد شده ضروری است و به‌هیچ عنوان غیبت آنها پذیرفته نیست.

 

غلامرضا شریعتی تصریح کرد: همچنین در مهرماه نیز نشست دیگری ویژه بررسی فعالیت‌ها و برنامه‌های کاری دستگاه‌های خدمات‌رسان به روستاهای این شهرستانها تشکیل می‌شود.