خرید بیش از ۷ هزار تن گوجه فرنگی در طرح حمایت از کشاورزان مدیر تعاون روستایی خوزستان خبر داد:

خرید بیش از ۷ هزار تن گوجه فرنگی در طرح حمایت از کشاورزان

مدیر تعاون روستایی خوزستان از خرید بیش از ۷ هزار تن گوجه فرنگی در طرح حمایتی از کشاورزان گوجه کار خبر داد.

 

به گزارش تابا؛ جمشید بنی فری گفت: کار خرید گوجه فرنگی در طرح حمایتی از اواخر خردادماه آغاز و تا ۹ تیرماه رقمی بالغ بر ۷ هزار تن گوجه از کشاورزان خوزستانی خرید شده است.

 

وی ادامه داد: اکنون در دو شهرستان دزفول و شوشتر کار خرید گوجه به اوج خود رسیده و ۴ کارخانه تولید رب گوجه بخش خصوصی در ۲ شهرستان با ظرفیت روزانه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن در حال خرید گوجه زیر نظر تعاون روستایی خوزستان می باشند.

 

مدیر تعاون روستایی خوزستان بیان داشت: شهرهای دزفول، شوشتر، اندیمشک، شوش، گتوند ، از جمله شهرستانهایی هستند که کشاورزان انها مشغول برداشت گوجه هستند و پیش بینی می شود تا پایان این عملیات رقمی بالغ بر ۱۵ هزار تن گوجه از کشاورزان خریداری شود.

 

وی با بیان اینکه طرح حمایتی گوجه فرنگی بدون محدودیت همچنان ادامه دارد افزود: این طرح در کمک به تنظیم بازار موثر بوده است، از این رو یکی ازدلایل عمده ایجاد طرح حمایتی گوجه توسط تعاون روستایی از کشاورزان ، کمبود تقاضا در بازار بود از این روی تعاون روستایی طبق رسالت خود که حمایت از کشاورزان است به پرداخت یارانه دولتی گوجه فرنگی به صورت حمایتی پرداخت تا کشاورزان بیش از این ضرر نکنند.

 

گفتنی است بر اساس اعلام سازمان جهادکشاورزی خوزستان امسال حدود ۱۰هزار هکتار از اراضی شوشتر، دزفول، شوش و گتوند و اندیمشک زیرکشت این محصول رفته و برآورد شده حدود ۷۰هزار تن گوجه فرنگی مرغوب برداشت شود.