خوزستان پس از تهران دارای بیشترین مراکز درمانی تأمین اجتماعی است

خوزستان پس از تهران دارای بیشترین مراکز درمانی تأمین اجتماعی است

 مدیر درمان تأمین اجتماعی خوزستان گفت: جلیلی با اشاره به اینکه هم اکنون ۶ بیمارستان ملکی، یک بیمارستان هیأت مدیره‌ای (میلاد اهواز) و ۲۵ درمانگاه، دی کلینیک و پلی کلینیک در خوزستان مشغول خدمت رسانی به ۲.۸ میلیون نفری جمعیت زیرپوشش هستند افزود: ۵۵۰ پزشک متخصص و عمومی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان مشغول ارائه خدمت هستند.

 

به گزارش تابا؛دکتر صادق جلیلی روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی به مناسب هفته تأمین اجتماعی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز افزود: با صدور نسخ الکترونیکی در مراکز ملکی تأمین اجتماعی استان، شرایط برای ارتقای ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان فراهم شد.

 

وی گفت: صدور نسخ الکترونیکی در بخش درمان غیرمستقیم در استان خوزستان شروع شده ولی سرعت آن کند است.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی خوزستان گفت: انجام اعمال جراحی تخصصی در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان در چند سال اخیر با جذب پزشکان متخصص در مجموعه مدیر یت درمان تأمین اجتماعی خوزستان بیشتر شده است.

 

جلیلی افزود: با افزایش اعمال جراحی تخصصی در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان، شمار بیماران اعزامی به دیگر استان‌ها برای انجام اعمال جراحی کمتر شده و میزان رضایت مندی جامعه هدف نیز بیشتر شده است.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی خوزستان گفت: بیمارستان ۹۶ تختخوابی تأمین اجتماعی دزفول با پیشرفت ۹۰ درصدی در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد و بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی آبادان با پیشرفت ۸۰ درصد اوایل سال آینده افتتاح می‌شو که با بهره برداری از این ۲ بیمارستان، ارائه خدمات درمانی در مناطق شمالی و جنوبی خوزستان بهتر و متوازن‌تر می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه طرح توسعه بیمارستان تأمین اجتماعی شوشتر نیز درحال انجام است گفت: در هفته تأمین اجتماعی بخش سی سی یو بیمارستان تأمین اجتماعی ماهشهر افتتاح می‌شود و چند پروژه دیگر نیز در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

 

وی گفت: سی تی اسکن دوم بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز نیز امسال آماده بهره برداری می‌شود.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی خوزستان گفت: پارسال ۱۰ هزار میلیارد ریال نیز در بخش درمان غیرمستقیم در ۲ هزار مؤسسه طرف قرارداد صرف شده است.

 

وی گفت: مدیریت درمان تأمین اجتماعی آمادگی دارد با مؤسسه‌های درمانی، دارویی و آزمایشگاهی نیز با هدف بهبود ارائه خدمات به جمعیت هدف قرارداد منعقد کند.