اعطای وام به دانشگاهیان متقاضی سفر به عتبات عالیات

اعطای وام به دانشگاهیان متقاضی سفر به عتبات عالیات

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: تمام دانشگاهیانی که در قرعه کشی انتخاب شوند، می توانند متقاضی دریافت وام برای سفر به عتبات عالیات باشند.

 

به گزارش تابا، محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در خصوص اعطای وام به زائران دانشگاهی عتبات عالیات اظهار کرد: به منظور حمایت مالی از دانشگاهیانی که قصد تشرف به عتبات عالیات دارند و بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بانک ملت و صندوق رفاه منعقد شده، تسهیلاتی به دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات عالیات اعطا می‌شود.

 

زارع گفت:دانشگاهیانی که در قرعه کشی به عنوان زائران اصلی یا ذخیره انتخاب شوند جهت دریافت وام به بانک ملت یا صندوق رفاه معرفی خواهند شد تا روند دریافت وام آغاز شود.

 

وی افزود:میزان وام عتبات دانشگاهیان وزارت علوم برای مجردین ۱۰ میلیون ریال و برای متاهلان ۱۵ میلیون ریال خواهد بود. دانشگاهیان وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی نیز برای سفر‌های زمینی ۱۰ میلیون ریال و برای سفر‌های هوایی ۱۵ میلیون ریال وام دریافت خواهند کرد.

 

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: وام بانک ملت به صورت قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد به زائران اعطا می‌شود و بازپرداخت آن در اقساط ۱۸ ماهه و بلافاصله بعد از دریافت آغاز می‌شود. وام صندوق رفاه نیز در اقساط ۶۰ ماهه و بازپرداخت آن بعد از فراغت از تحصیل خواهد بود.

 

زارع گفت:تمام دانشگاهیانی که در قرعه کشی انتخاب شوند، می‌توانند متقاضی دریافت وام باشند حتی در متاهلان اگر یکی از زوجین دانشجو نباشد هم می‌تواند از این وام استفاده کند و وام به صورت جداگانه به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

 

وی ادامه داد:زائران که در دوره‌های قبل با کاروان‌های ستاد به عتبات اعزام شده اند و وام بانک ملت را دریافت کرده اند با تسویه وام قبلی می‌توانند در صورت تشرف در دوره جدید، از این وام بهره‌مند شوند.

 

گفتنی است؛ در متاهلان به فرزندان زیر ۱۸ سال وام تعلق نمی‌گیرد.