دانشگاه آزاد دزفول سه تفاهم نامه همکاری با صنایع امضا کرد

دانشگاه آزاد دزفول سه تفاهم نامه همکاری با صنایع امضا کرد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول روز سه شنبه سه تفاهم نامه همکاری با صنعت فولاد، خمیرمایه و کارخانه روغن ساعی این شهرستان امضا کرد.

 

به گزارش تابا؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در نشستی که به منظور ایجاد ارتباط دانشگاه و صنایع در دانشگاه آزاد دزفول برگزار شد، گفت: با امضای این تفاهم نامه ها از ظرفیت دانشگاه و نیروهای متخصص برای رفع مشکلات صنایع استفاده خواهد شد.

 

علی افروس افزود: ۱۲۰ کارگاه و آزمایشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول وجود دارد که با استفاده از این ظرفیت ها و ارتباط با صنایع در راستای حل مشکلات اقتصادی اقدام خواهد شد.

 

وی گفت: یک رابط در کارخانه های صنعتی مستقر می شود تا مشکلات صنعت مربوطه در قالب طرح های تحقیقاتی تعریف و با استفاده از ظرفیت آزمایشگاهی و کارآموزی نسبت به رفع مشکلات اقدام شود.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول افزود: با امضای این تفاهم نامه ها بین دانشگاه و صنایع تبادل علم و تجربه انجام خواهد شد و رساله های کارشناسی ارشد و دکتری به حل مشکلات صنعت گرایش خواهند یافت.

 

افروس بیان کرد: انجام طرح های تحقیقاتی مشترک و در اختیار قرار دادن امکانات پژوهشی از دیگر مفاد این قراردادها خواهد بود.

 

مهراب عبدالهی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول نیز در این نشست گفت: این ارتباط علاوه بر کاهش هزینه های تولید و بهره وری و سودآوری بیشتر صنایع منجر به انتقال تجربه تولیدکنندگان به دانشگاهیان می شود.