داوطلبین انتخابات مجلس زیر ذره بین نهادهای نظارتی خواهند بود فرماندار شهرستان اهواز در نشست خبری؛

داوطلبین انتخابات مجلس زیر ذره بین نهادهای نظارتی خواهند بود

عصر امروز شنبه (۹ آذرماه) نشست خبری با موضوع انتخابات پیشرو و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور فرماندار شهرستان اهواز و جمعی از رسانه های خوزستان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان اهواز برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار تابا، جمال عالمی نیسی با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات پیشرو به عنوان انتخابات نهاد قانون گذاری، با توجه به فرمایشات رهبر فقید انقلاب از اهمیت خاصی برخوردار است از این رو مدتها پیش بسترهای لازم در فرمانداری اهواز ایجاد شده است که از این طریق تلاش شود امانتدار خوبی برای آرا مردم باشیم.

 

وی افزود: باتوجه به اینکه بخش های زیادی از انتخابات به صورت الکترونیکی صورت می گیرد؛ اخیرا مانوری برای بررسی نواقص سیستم های الکترونیکی برگزار شد تا بتوانیم ایرادات احتمالی موجود را شناسایی نماییم.

 

فرماندار شهرستان اهواز با بیان اینکه ۱۱ کاربر مراحل ثبت نام نامزدها را انجام می دهند، افزود: فردا راس ساعت هشت صبح با پذیرش داوطلبین در فرمانداری اهواز ثبت نام شروع خواهد شد که شرایط آن بر روی سایت فرمانداری و در رسانه ها منتشر شده است.

 

جمال عالمی نیسی خاطر نشان کرد: طی روزهای گذشته مردم روی مسایل معیشتی شان به غیر از مسایل سیاسی اعتراضاتی کردند. بعضا پیش از حوادث اخیر نیز گروه های کارگری اعتراضات مسالمت آمیز خود را به راحتی ابراز می کردند، اما حوادث اخیر به شکلی پیش رفت که نمی توان آنرا به مردم وصله زد و عده ای مترصد بودند تا به بهانه بنزین دست به تخریب اموال عمومی بزنند.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در برخی از موارد به سازمان ها و ارگان های عمومی حمله مسلحانه کردند. مردم بیشتر منافع کلان نظام را در نظر خواهند گرفت و با توجه به اینکه سرنوشت کشور به سرنوشت مجلس بستگی دارد قطعا با تمام وجود پای صندوق های رای خواهند آمد از سویی همواره بر اساس آمار بیشترین حضور مردم از حاشیه ها بوده است.

 

فرماندار شهرستان اهواز در خصوص تعداد شعب اخذ رای اظهار کرد: شعب اخذ رای تا زمان تشکیل هیات اجرایی تعیین تکلیف خواهد شد و چیزی که در حوزه شهرستان اهواز در دوره دهم وجود داشت ۴۷۶ شعبه رای بود که به عبارتی یک ششم از کل حوزه استان بوده است. از این مجموعه ۴۰۴ شهری و ۷۲ حوزه روستایی خواهیم داشت.

 

عالمی نیسی حضور بانوان در عرصه مدیریت اجرای انتخابات را امری مهم تلقی کرد و گفت: این فرمانداری پیشنهاد داده تا بتوانیم از بانوان در ترکیب معتمدین هیات اجرایی انتخابات بهره مند شویم.

 

وی با بیان اینکه وزارت کشور آمادگی خود را برای اجرای انتخابات تمام الکترونیکی اعلام کرده است؛ اظهار کرد: تاکنون اطلاعاتی در خصوص صندوق الکترونیکی داده نشده است و ما آمادگی لازم را در شهرستان اهواز داریم که انتخابات را به صورت کاملا الکترونیکی انجام بدهیم.

 

فرماندار شهرستان اهواز تاکید کرد: برای جلوگیری از تکرار رای و هم برای بررسی هویت شخص و هم جلوگیری از تخلفات احتمالی بخشی از روند رای گیری الکترونیکی صورت خواهد گرفت و ما امیدواریم که صندوق رای هم به صورت تمام الکترونیکی صورت بگیرد.

 

عالمی نیسی با اعلام این خبر که داوطلبین می توانند از فردا (یکشنبه) برای ثبتنام به محل های تعیین شده مراجعه کنند؛ تصریح کرد: به تعویق انداختن اقدامات لازم جهت ثبتنام در طول هفت روز مجاز، زحماتی را برای داوطلب و سیستم های ثبتنام خواهد داشت بنابراین توصیه می شود در همان روزهای ابتدایی داوطلبان اقدامات لازم جهت ثبتنام شان را انجام بدهند.

 

وی خاطر نشان کرد: داوطلبان اجازه داشتن همراه را در هنگام ثبتنام ندارند و صرفا به تنهایی و با داشتن مدارک لازم حضور خواهند یافت.

 

فرماندار شهرستان اهواز با هشدار به تبلیغات زود هنگام داوطلبان گفت: از همان روز ثبت نام داوطلبین، ایشان زیر ذره بین نهادهای نظارتی خواهند بود و هرگونه اقدامات در جهت تبلیغات پیش از موعد با برخوردهای قانونی روبرو خواهد شد.