در تلاشیم دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه نسل چهارم تبدیل شود رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان خوزستان؛

در تلاشیم دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه نسل چهارم تبدیل شود

 مسعود خداپناه: این دانشگاه از ابتدا نسل سوم و مهارت محور بوده که نزدیک ترین راه را برای تبدیل علم به مهارت و ثروت داشته است. در تلاشیم با برآورد و برطرف کردن نیاز هایش آن را به نسل چهارم تبدیل کنیم.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ مسعود خداپناه، رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان خوزستان در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز ۲۸ مرداد به مناسبت تجلیل از خبرنگاران برگزار شد اظهار کرد: اساس دانشگاه را، بر افزایش کیفیت بنا نهاده ایم. در همین راستا تعداد مراکزمان را کاهش داده ایم.

 

وی درخصوص تعطیلی بعضی از مراکز علمی و کاربردی عنوان کرد: بر اساس مصوبه شورای اداری کشور، مراکز اداری دیگر نباید پذیرش دانشجو کنند. در خوزستان بعضی مراکز دولتی مانند میراث، بهزیستی، خبر تعطیل شدند.

 

خداپناه پالایش مدرسان را از دیگر موارد کیفی کردن دانشگاه های علمی و کاربردی دانست و افزود: همه مراکزمان دارای اساسنامه می شوند.

 

وی ایجاد رشته‌های مورد تقاضای صنعت و بخش‌های اقتصادی، توجه به نیازهای اساسی جامعه، تقاضامحور کردن آموزش‌های مهارتی و پایداری و کیفیت‌بخشی مراکز را ازجمله سیاست‌ها و رویکردها عنوان کرد و گفت: هر مرکزی که بتواند کیفیت خود را ارتقا دهد، پایدار خواهد بود و با شکوفایی هرچه بیشتر به مسیر خود ادامه می‌دهد.

 

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان خوزستان با اشاره به اینکه این دانشگاه از ابتدا نسل سوم و مهارت محور بوده است؛ افزود: سطح بندی، انحلال مراکز دولتی، راه اندازی و توسعه مراکز جدید علمی و کاربردی از دیگر اقدامات بوده است.

 

وی ادامه داد: این دانشگاه از ابتدا نسل سوم و مهارت محور بوده که نزدیک ترین راه را برای تبدیل علم به مهارت و ثروت داشته و در تلاشیم با برآورد و برطرف کردن نیاز های آن را به نسل چهارم تبدیل کنیم.

 

خداپناه با اعلام اینکه در پذیرش رتبه یک و دو را دارا هستیم افزود: آزمون های این دانشگاه برای کیفیت بخشی در ۲۵ رشته در کشور به صورت سراسری انجام می شود.

 

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان خوزستان از ۷ مرکز کارآفرینی خبر داد و تاکید کرد: اگر دانشجویان برنامه ای برای به ثمر رساندن طرح های علمی و الترونیکی خود داشته باشند دانشگاه علمی و کاربردی می تواند وام ۵۰ میلیون تومان به آنها پرداخت کند.

 

وی ظرفیت پذیرش مراکز علمی کاربردی در استان را در راستای توجه به ظرفیت‌ها و مبتنی بر نیازهای منطقه‌ای ۲۴۰ کد رشته با  ۷۰ نفر و دو کلاس عنوان کرد که ۷۰ تای آن کد رشته جدید است.

 

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان خوزستان درخصوص تعطیلی دانشکده خبر توضیح داد: با وجود آمادگی واگذاری این دانشگاه متقاضی نداشته و لازم است اطلاع رسانی درستی توسط رسانه ها صورت گیرد.