در زمینه عرضه گوشت قرمز کمبودی نداریم

در زمینه عرضه گوشت قرمز کمبودی نداریم

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اهواز در واکنش به گزارشها از کمبود گوشت قرمز در سطح این شهرستان گفت: در حال حاضر بخاطر قدرت خرید پایین مردم ، در زمینه توزیع و عرضه گوشت کمبودی نداریم.

 

به گزارش تابا؛سید اصغر حسینی بهارانچی اظهار داشت: در حال حاضر گوشت وارداتی استرالیایی با قیمت هر کیلو ۳۹۰ هزار ریال عرضه می شود.

 

وی ادامه داد: همچنین قیمت مصوب هر کیلو گوشت گرم ایرانی ۵۸۰ هزار ریال است ولی در مواردی با قیمت ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار ریال هم به مشتری فروخته می شود.

 

حسینی بهارانچی افزود: در صورتی که گوشت مورد نیاز استان به میزان هفته ای ۳۰ تن تامین شود قطعا قیمت کاهش می یابد و مردم با توان بیشتری می توانند اقدام به خرید کنند.

 

وی با اشاره به اینکه طی ۱۴ روز گذشته تنها ۱۷ تن گوشت وارداتی برای استان تامین شده، اعلام کرد: با این وجود استانداری خوزستان بابت تقاضای متعدد جهت تامین گوشت مورد نیاز بازار از سوی اتحادیه فروشندگان گوشت به ما تذکر داده است.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اهواز یادآور شد: مدیر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اعتقاد دارد که گوشت به مقدار کافی در بازار استان وجود دارد و این رفتارها باعث ایجاد حساسیت می ‌شود.

 

حسینی بهارانچی همچنین خاطرنشان کرد: بخاطر مشکلات زیرساختی تامین گوشت، نیاز مردم را نمی توان در داخل استان تامین کرد.