دزفول به عنوان پایلوت طرح مهر و میراث کشور معرفی شد

دزفول به عنوان پایلوت طرح مهر و میراث کشور معرفی شد

مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل‎های مردم‎نهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از انتخاب شهرستان دزفول خوزستان به عنوان پایلوت در طرح «مهر و میراث» سراسر کشور خبرداد.

 

به گزارش تابا، نشست کمیسیون مهر و میراث باحضور مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل‎های مردم‎نهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نماینده امور شهرداری‎های کشور و جمعی از مدیران استانی و محلی در دزفول برگزار شد.

 

جلال تاجیک اظهار داشت: راه‎اندازی این کمیسیون براساس تفاهم‎نامه وزارت کشور و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و در راستای توسعه مدیریت و تقویت بافت‎های تاریخی و فرهنگی و احداث زیرساخت‎های گردشگری به شمار می‌آید.

 

وی حفظ و احیای بافت‎ها و عناصر ارزشمند تاریخی، فرهنگی و طبیعی را از اهداف کمیسیون مهر و میراث برشمرد و ادامه داد: در این کمیسیون به تقویت و جایگاه مدیریت شهری و روستایی در توسعه گردشگری، ایجاد بستر مناسب به منظور توسعه و بهره‌برداری از ظرفیت‎های بخش‎های تعاونی و خصوصی و انجمن‎های مردم‎نهاد است.

 

مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل‎های مردم‎نهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تأکید بر بسترسازی مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران با تشکیل کمیسیون مهر و میراث، خاطرنشان کرد: شهرستان دزفول از شهرهای فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری به شمار می‌آید که در کنار شهرهای کاشان و رامسر به عنوان پایلوت این طرح انتخاب شده‌اند.