دستگیری شکارچیان غیرمجاز پرندگان در شوشتر

دستگیری شکارچیان غیرمجاز پرندگان در شوشتر

دو گروه شکارچی غیر مجاز پرندگان در شهرستان شوشتر دستگیر شدند.

 

به گزارش تابا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: در عملیات گشت و کنترل یگان دستگیری شکارچیان غیرمجاز پرندگان در شوشترحفاظت محیط زیست، دو گروه شکارچی و مجموعا هفت متخلف شناسایی و دستگیر شدند.

 

بهروز نجاتی افزود: در عملیات اول یک گروه چهار نفره در حوالی روستای نورعلی شناسایی و دستگیر شدند و از آن‌ها لاشه ١٩ قطعه از گونه‌های کبوتر وحشی، یک قطعه دراج، یک قطعه تیهو و یک قطعه چنگر نوک سرخ به همراه یک قبضه سلاح بادی pcp کشف و ضبط شد.

 

وی ادامه داد: در عملیات دوم که با کمک گزارش تلفنی از سوی دوستداران محیط زیست شناسایی شد یک گروه سه نفره در حوالی روستای عرب اسد شناسایی و دستگیر و از آن‌ها لاشه دو قطعه کبوتر وحشی و یک قطعه پرنده حمایت شده دراج به همراه دو قبضه اسلحه شکاری پنج تیر دارای مجوز حمل و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

 

نجاتی تصریح کرد: شکار و صید جانوران وحشی بدون داشتن پروانه تخلف بوده و شکار جانوران وحشی حمایت شده نیز مستلزم کسب پروانه ویژه می‌باشد که این موارد در مواد ١٠ و ١٢ قانون شکار وصید به آن‌ها اشاره و جرم انگاری شده است.

 

وی افزود: در راستای اجرای بند (چ) ماده سه قانون شکار و صید که منجر به مصوبه ۴۴٢ شورای عالی حفاظت محیط زیست شده است، بهای ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار هر قطعه کبوتر وحشی مبلغ پانصد هزار ریال و هر قطعه دراج مبلغ شش میلیون ریال تعیین شده است.