دشت آزادگان میزبان بزرگترین رخداد هنری عربی در جنوب غرب کشور

دشت آزادگان میزبان بزرگترین رخداد هنری عربی در جنوب غرب کشور

شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی خوزستان بعنوان بزرگترین رخداد هنری جنوب غرب کشور با شرکت ٩ گروه داخلی و چهار گروه خارجی از کشورهای عراق سوریه و عمان کار خود را در دشت آزادگان آغاز کرد و تا روز پنج شنبه با برگزاری اختتامیه کار آن پایان می یابد.

به گزارش تابا، محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره بین المللی در معرفی فرهنگ و آداب  و رسوم  ،مهمان نوازی و سنت های بسیار خوب  و غنی مردم  عرب خوزستان بویژه دشت آزادگان اظهارکرد : شهرستان دشت آزادگان با داشتن فرهنگ غنی  و برخورداری  از  هنرمندان  با تجربه در استان خوزستان و کشور  از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است. لذا تقویت هنرمندان  این خطه  امری ضروری  است  و  باید برای اجرای این جشنواره بسیار  مهم تلاش  جدی صورت بگیرد.

 

جوروند افزود: تقویت هنرمندان و توسعه برنامه های فرهنگی ؛ هنری و بهره گیری  از استعدادها   و  توانمندی   هنرمندان  می تواند بسیاری از مشکلات فرهنگی ، اجتماعی استان خوزستان و  دشت آزادگان را مرتفع سازد و این امر توجه و اهتمام هر چه بیشتر مسئولان امور فرهنگی ، نسبت به تقویت  تئاتر  عربی را می طلبد.

 

همچنین مهندس زاهد فردوس پناه معاون فرمانداری دشت در این زمینه به عصرما گفت : جشنواره شانزدهم تئاتر عربی خوزستان هم به لحاظ کمی و هم کیفی در سطح خوب و مطلوبی قرار دارد و حضور هنرمندان و بازیگران مشهور و فعال در حوزه نمایش چه داخلی و خارجی بر اهمیت و جایگاه آن افزوده است.

 

فردوس پناه ادامه داد : این رخداد در نوع خود می تواند نقش موثری در راستای تقویت و شکوفایی استعدادهای هنرمندان جوان و همچنین پاسداشت میراث فرهنگی ناملموس و ملموس خوزستان و حفظ هویت آن داشته باشد.

 

معاون فرماندار دشت آزادگان بر ضرورت مشارکت بیشتر اقشار مردمی و هنر دوستان در برنامه های مختلف جشنواره درپایان تاکید نمود : مشارکت و استقبال مردمی می تواند عزم هنرمندان را مضاعف و بر هنرنمایی بازیگران و پرورش استعدادها تاثیر گذار و این رخداد را کانون توجه افکار عمومی و رساته های داخلی و منطقه ای قرار دهد لذا امیدوارم روز چهارشنبه شاهد استقبال گسترده مردمی از این جشنواره در مرکز شهرستان باشیم، خبرنگار/اعظم حکیمی