دولت لایحه نظام رتبه بندی معلمان را به مجلس ارائه کند

دولت لایحه نظام رتبه بندی معلمان را به مجلس ارائه کند

رئیس فراکسیون فرهنگیان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشت: براساس برنامه ششم توسعه، دولت مکلف بود لایحه نظام رتبه بندی معلمان را به مجلس ارائه کند که تا این تاریخ لایحه به مجلس ارائه نشده است.

 

به گزارش تابا، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در نامه‌ای به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور نسبت به عدم اجرای قانون در اختصاص بودجه برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان و ارائه لایحه نظام رتبه بندی انتقاد کرد و خواستار اجرای سریع قانون شد.

 

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

 

جناب آقای دکتر روحانی

 

ریاست محترم جمهوری اسلامی

 

سلام علیکم؛

 

استحضار دارید که نظام رتبه بندی معلمان یا اعتبار بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان با ردیف ۵۵۰۰۰۰ جدول شماره (۹) جزء (۵۲) در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور مصوب گردید و به دلیل اهمیت ارتقاء جایگاه معلمان این اعتبار از سقف دوم درآمدهای دولت به سقف اول تغییر پیدا کرد تا به طور قطع و یقین فرهنگیان عزیز از این مزایا برخوردار گردند.

 

بعد از گذشت حدود هشت ماه از سال هیچ گونه اقدامی از طرف دولت مشهود نیست از طرفی براساس ماده (۶۳) برنامه ششم توسعه دولت مکلف است که نظام رتبه بندی معلمان را به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید که تا این تاریخ لایحه مذکور به مجلس ارائه نگردیده است.

 

خواهشمند است دستور فرمائید اقدام مقتضی مبذول گردد. قبلاً ازبذل و عنایتی که می فرمائید کمال تشکر و امتنان را دارد.

 

حمیدرضا حاجی بابایی

 

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی/مهر