• امروز : دوشنبه - ۱۰ آذر - ۱۳۹۹
 • برابر با : 15 - ربيع ثاني - 1442
 • برابر با : Monday - 30 November - 2020
9

دکتر علی بختیار پور/ تحلیلی بر هتاکی به سلمان فارسی

 • کد خبر : 5170
 • 06 جولای 2017 - 14:11
دکتر علی بختیار پور/ تحلیلی بر هتاکی به سلمان فارسی

ديشب براي حضور در نشست ستاد انتخاباتي آقاي روحاني درحضور استاندار خوزستان به همراه دوست گرامي ام جناب دكتر فاضل خميسي به استانداري رفتم. شرح حواشي جلسه را وظيفه اين نوشته نمي دانم اما آنچه نبايد بشود شد و اين در حاليست كه در فضاي مجازي و در جامعه ي ما اين مدام در حال […]

ديشب براي حضور در نشست ستاد انتخاباتي آقاي روحاني درحضور استاندار خوزستان به همراه دوست گرامي ام جناب دكتر فاضل خميسي به استانداري رفتم. شرح حواشي جلسه را وظيفه اين نوشته نمي دانم اما آنچه نبايد بشود شد و اين در حاليست كه در فضاي مجازي و در جامعه ي ما اين مدام در حال شدن است.

مدتهاست كه متوني در تحريف شخصيت كم نظير عالم اسلام و تنهااهل بيت خوانده ي پيامبر رحمت در فضاي مجازي طرح شده است و اما دريغ از كوچكترين پاسخي از مجامع و منابر ديني به شبهات، همچنان بي پاسخ ذهن پير و جوان را مي نورد.

 

يك مداقه ي مختصر در اين خصوص نشان مي دهد كه اين متن تنها براي ريشه زدن دين در جامعه ي غيرعرب ساخته شده است و پسوند فارسي سلمان كه علقه ي قومي در ميان ايراني غيرعرب ايجاد مي كند، هدف اصلي متن است اما باز گويا مباحث ديگر از نظر منابر و مجامعه ديني و حوزه ها از اهميت بيشتري برخوردار است تا پاسخ به شبهات بي پايه و اساس!

 

امير حسين ورناصري شخصيتي خودساخته زحمتكش بي ريا و كم سواد است كه در حد خواندن و نوشتن مي داند. داراي تعصب قومي و انساني دستگير و حامي مردم فقير است در انتخابات گوناگون از جمله سال نود و دو رئيس ستاد محسن رضايي و در انتخابات پيشين مجلس حامي اصلي ورناصري كانديداي اصولگرا بود

 

در جريان انتخابات رياست جمهوري همت فراواني از خود نشان داد و عشاير بختياري را تا اقصي نقاط استان در حوزه هاي انديكا ولالي و مسجدسليمان براي راي به روحاني تجهيز نمود

 

اميرحسين تحت تاثير مكتوباتي كه در فضاي مجازي به صورتي ناشيانه تعدادي موارد راست و دروغ را كنار يكديگر نهاده و نتيجه اي غلط تر مي گيرد و متاسفانه محافل ديني نيز به جاي ارائه ي پاسخ صحيح به اين شبهات فارغ البال در باب رفع تشكيك از عدم ارزش آراء ناس سعي وافر مي كنند نمونه اي از اين شبهات را كه اختصاصا براي جامعه ي غيرعرب تهيه شده است تا جوانان غيرعرب را متاثر سازند آورده ام.

 

لازم نيست به برادر و همكار عزيزم از فاجعه اي كه در ميان جوانان عرب از اين قضيه در حال وقوع است اطلاعي بدهم كه خود بهتر از من مي داند كه به چه ميزان تمايل به مشي تكفيري در ميان آنان شيوع يافته است. امروز پس از اين نشست، براي اجاره ي خانه اي براي سال ديگر به مشاور املاكي كه مي شناسم مراجعه كردم جواني تحصيلكرده و از خانواده اي خوشنام به قول خود از بد حادثه به كار املاك مي پردازد.

 

از ماجرا خبر داشت اما اميرحسين را نمي شناخت، با تعجب تمام شاهد بودم كه از شجاعت يك انسان مطلع و عالم صحبت مي كند گفتم مگر گوينده را مي شناسي گفت نه اما ميدانم چه مطالبي را خوانده است و شرح از او خواستم.

 

متوني را برايم به اشتراك گذاشت كه سلمان را به عنوان شخصيتي كه منشاء آيات الهي و القاء آنان به پيامبر بود نشان مي داد همچنين پيروزي قواي عرب بر ايران را حاصل اطلاعاتي كه وي از ايران به اعراب داده بود.

 

با خود گفتم وقتي اين جوان تحصليكرده ي دانشگاهي اينچنين تحت تاثير اين شبهات بدون پاسخ است از اميرحسين كه يك مرد عشايري پاك نيت و زحمتكش است و تسلطي بر اين متون ندارد و دانش تميز صحت و  عدم صحت آنرا  نيز به طريق اولي ندارد چه انتظار داريم…

 

او براي ارتقاء جايگاه خود و مردم محرومش سعي داشت سابقه ي آزادگي در ميان اين ايل را بگويد و ريشه ي خود را به درستي به كورش بزرگ خواند اما سكوت مجامع ديني در مقابل اين شبهات او را جبرا تحت تاثير قرار داد. به ياد داشته باشيم اميرحسين زحمتكش ما مرديست با سوادي در حد خواندن و نوشتن!

 

براي اطلاع همه ي ذوق زدگان سياسي (روي من با برادر عزيزم نيست كه خوب شما را مي شناسم) مي گويم اميرحسين نه اصلاح طلب است و نه اصولگرا اميرحسين مردم است، مردمي كه در ميانه ي هياهوي سياسي تنها درد مردمش را مي داند و مي خواند. و از اين رهگذر نمي داند با كدامم ادبيات كار خود را پيش ببرد.

 

در اخبار نبرد موصل تصويري مي ديدم كودكي كه سالها در سيطره ي داعش زندگي كرده بود به محض رسيدن به بازرسي نيروهاي ارتش عراق ابتدا به گمان هميشه يك انگشت خود را به نشانه ي داعشيان رو به بالا گرفت و ناگهان مادرش حركت دست او را اصلاح كرد و دو انگشت را به علامت پيروزي شكل داد. ياد اميرحسين ها افتادم كه نمي دانند به كدام بازرسي نزديك مي شوند.

 

 

 

لینک کوتاه : http://tabakhabar.ir/?p=5170

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 6
 1. امیر حسین ورناصری کمک به فقرا؟ حقوق کارگرا رو بدن کمک پیش کش

 2. خيلي انسان خاكي و مردمي هست خيلي خوش اخلاق و مهربان با همه مردم چه فقير چه دارا خدا وند نگهدار همچين انسانهايي باشد والله من پيشش كار ميكردم فاميلم هست با اين وضعيت اقتصادي كه دولت هر چند ماه حقوق ميداد اون هر دوماه تسويه ميكرد و مساعده هم ميداد صنايع فولاد و جاهاي ديگر يه سر بزنيد اونجا كه پولش نقد بود چرا يكسال به كارگران حقوق نميدادن تجمعاستانداري ها يادتونه .خدا طول عمرش بده ميدوني به چند هزار خانواده منفعت رسونده الان نزديك ٣٠سال پيمانكاره از سال٦٨ تا الان چه كسي همچين كاري كرده لطف ميكنيد نام ببريد از مسولين دولتي گرفته تا شخصي به طور مستقيم و غير مستقيم ٥٠ هزار نفر سود بردن درسته خودشم سود كرد ولي انسانيت و قران ميگه در هر چيزي به طرف مقابل سود برسونيد كه خدا رزق رو زياد كنه خيلي ها پول ميلياردي دارن گذاشتن توي بانك دارن حالشو ميبرن چرا در نميارن مثه ايشون به اقتصاد بيمار جامعه كمك كنن چرا

 3. درود بر دکتر بختیارپور مرد دوست داشتنی و خدایی.
  و امیرحسین که سرمایه اش را در منطقه ثروتمند و محروم بختیاری هزینه کرده و صدها کارگر نزدش شاغل هستند

 4. امیرحسین ورناصری.از افتخارات ایل غیور بختیاری میباشند.که بدون ریا وبا سادگی و صداقت کامل عمر و سرمایه ی خود را صرف کمک به همشهریان خود نموده، وبا توجه به اینکه به راحتی میتوانست در تهران و حتی بهترین کشورهای اروپایی زندگی خیلی مرفه و بهتری را داشته باشد.ترجیح داد. در شهر خود بماند وبه یاری و کمک در رفع محرومیت شهر خود همت گمارد. دورود سلام بر شرف و تعصبت آه امیرحسین که حقا مایه افتخار و مباهات ایلمان هستی. از خداوند بزرگ برای ایشان آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت و موفقیت روز افزون خواهانم.ایام به کامتان باد، پیمان ور ناصری از تهران

 5. فامیل من پیششه ی ساله حقوق نداد

 6. درود بر بزرگ مرد ایلمان. متاسفانه اکثرا تلاش می‌کنند که وجهه مردان بزرگ را بخاطر مسائل کوچک خدشه دار کنند. فقط موقع قضاوت خودتان را جایگاه آن فرد قرار دهید. آیا با آنهمه ثروت بازهم دوش به دوش کارگر ساده ات کار میکردی؟ آیا در سرما و گرمای خوزستان به خودت زحمت میدادی و ساعت ۶صبح راهی کار شوی؟ و هزاران آیا دیگر که درست نیست بیان کنم. من این شخص را کاملا می شناسم و مطمئن هستم مثل و مانند او را نخواهیم یافت.پس ارزش این افراد را براحتی و به سادگی صحبت کردن پایین نیاوریم و تا هستن قدر بدانیم.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.