دیدار فرماندار آبادان با معاون اول رییس جمهوری

دیدار فرماندار آبادان با معاون اول رییس جمهوری

جلسه اختصاصي دكتر موسوي معاون استاندار و فرماندار ويژه آبادان با دكتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهور برگزار شد.

 

به گزارش تابا در این جلسه ابتدا دكتر موسوي فرماندار ویژه آبادان اظهار داشت: وجود دژ و خاكريز ساحل اروند مانع توسعه گردشگري و توريسم در آبادان است در ٣٠ سال بعد از جنگ آباداني ها ساحل اروند را به راحتي نديدند.

 

موسوی در ادامه افزود: با همت دولت ساحل اروند مي تواند مهمترين جاده ساحلي بين المللي شود و صدها شغل از اروندكنار تا آبادان ايجاد نمايد. مردم آبادان و خرمشهر منتظر ايجاد جاده ساحلي بهمن شير از آبادان تا خرمشهر هستند اين مطالبه غير منطقي نيست و شهرداري آبادان به دليل بدهي هاي زياد قادر به اجراي اين پروژه نمي باشد لطفا از اعتبارات عمراني دولت هزينه شود.

 

نماینده عالی دولت در آبادان ادامه داد: لايروبي اروند رود نقطه عطفي در تاريخ آبادان و خرمشهر خواهد بود خوشحاليم كه دولت تدبير و اميد اين امر را كاملا جدي گرفته است هزاران شغل در گرو لايروبي اروند است. انهار اروند كنار و روستاهاي تابعه در تجارت و در كشاورزي به دليل عدم لايروبي كارايي خود را از دست داده اند فكر جدي براي لايروبي شود.

 

فرماندار ویژه آبادان گفت: مردم آبادان در تابستان سال گذشته را با تحمل و صبر وشكيبايي سپري كردند لطفا براي سال آينده در خصوص آب شرب و كشاورزي دستورات جدي صادر شود.

 

دكتر موسوي به منظور ارائه گزارش از وضعيت شهرستان آبادان در يك جلسه اختصاصي با دكتر جهانگيري به طرح مشكلات آبادان پرداخت و خواستار توجه جدي دولت در بخشهاي مختلف به شهرستان آبادان شد.

 

وي گفت: وضعيت اشتغال،صنعت و تجارت ،بندر و گمرك،خدمات شهري و مشكلات شهرداري، كشاورزي و نخيلات، آب شرب و آب روستايي و لزوم توجه به سواحل اروند و بهمن شير را به صورت جامع به سمع و نظر معاون اول رئيس جمهور رساند و از ايشان درخواست كرد كه در توجه به رفع مشكلات شهرستان آبادان دولت توجه ويژه داشته باشد.

 

دكتر جهانگيري ضمن ابلاغ سلام به مردم مقاوم آبادان يادآور شد دولت در رفع مشكلات ذكر شده حتما برنامه ريزي مي نمايد حذف دژ مرزي اروند رود به طول ٧٠ كيلومتر و ايجاد جاده ساحلي اروند و همچنين ايجاد جاده ساحلي بهمن شير از آبادان تا خرمشهر از مهمترين مسائل مطروحه در اين جلسه بود.

 

دكتر جهانگيري سپس مكاتبات ارائه شده دكتر موسوي را بررسي و دستورات جدي در خصوص حذف دژ و خاكريز مرزي به ستاد كل نيروهاي مسلح ، بررسي ايجاد جاده ساحلي اروند به طول ٧٠ كيلومتر و لزوم ايجاد رديف اعتباري پس از اخذ موافقت ستاد كل در حذف خاكريز ساحلي، دستور به استاندار در خصوص استفاده از اعتبارات عمراني براي ساحل سازي بهمن شير و دستور به اردكانيان وزير نيرو براي لايروبي انهار اروند كنار صادر نمودند./ خبرنگار ناصر حکیمی