کارگروهی برای تعیین تکلیف اموال قاچاق در انبارها تشکیل می شود استاندار خوزستان:

کارگروهی برای تعیین تکلیف اموال قاچاق در انبارها تشکیل می شود

نشست کمیسیون تعزیرات حکومتی به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

 

به گزارش تابا؛ استاندار خوزستان در پایان این نشست توضیح داد: در این جلسه برخی شکایت ها در خصوص کالاهایی که به اتهام قاچاق توسط تعزیرات مصادره شده اند مورد بررسی قرار گرفت.

 

شریعتی افزود: قاعدتاً بررسی های لازم در مورد این کالاها بایست انجام شده و اگر اثبات شود که این کالاها قاچاق نیستند باید به مالکان آنها عودت داده شوند و در غیر اینصورت باید مراقبت شود که کالا ها فاسد نشده و مطابق مقررات و ضوابط استفاده شوند و به این منظور کارگروهی برای تعیین تکلیف اموال قاچاق در انبارها تشکیل شود.

 

استاندار خوزستان اظهار کرد: البته برخی از دستگاه ها در زمان مناسب پاسخ استعلام ها را نمی دهند و موجب از بین رفتن این کالا ها می شود که در این رابطه تذکرات لازم داده شد.

 

شریعتی تصریح کرد: دو مورد از این دست با مذاکرات صورت گرفته با مرکز حل و فصل شد و در مورد سایر موارد دستگاه‌های استانی مکلف شدند که پاسخ ها را در زمان مناسب بدهند تا قضات شعب تعزیرات حکومتی بتوانند تصمیمات لازم را مبتنی بر عدالت بگیرند.

 

استاندار خوزستان عنوان کرد: این اموال اگر حق مردم است به آنها داده شود و اگر حق حکومت است در اختیار دولت قرار بگیرد و از طریق روش های مصوب در اختیار مردم قرار داده شود و در هر صورت از امحا و از بین رفتن این اموال که به زیان کشور است جلوگیری و ممانعت شود.