روحیه متعالی ملت ایران در مکتب و راه شهید سلیمانی تجلی پیدا کرده است

روحیه متعالی ملت ایران در مکتب و راه شهید سلیمانی تجلی پیدا کرده است

 عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: روحیه متعالی ملت ایران در این ۴۱ سال، در مکتب و راه شهید سلیمانی که تربیت‌یافته مکتب امام و شاگرد ولایت و رهبری است، تجلی پیدا کرده است. شهید سلیمانی خلاصه فضائل شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت و شهدای بزرگ کشور است که خود را سرباز مکلف شده رهبری و ولایت می‌دانند.

 

به گزارش تابا؛آیت‌الله کعبی در سخنرانی پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در حضور پرشور مردم اهواز، اظهار کرد: اراده الهی بر این تعلق گرفت که ملت قهرمان ایران بر فرعون قرن بیستم به رهبری معمار کبیر انقلاب پیروز شود و امروز ۴۱ سال، اقتدار، پیروزی، مقاومت، بصیرت و حماسه‌سازی را در جای جای ایران اسلامی و خوزستان قهرمان جشن بگیریم و باید از اعماق جان و دل به ملت ایران و هویت ایرانی اسلامی بالید و افتخار کرد.

 

وی گفت: در مقابل، آمریکا نیز در حد یک گروه مافیایی تبهکار که با تروریسم دولتی جنایت می‌کند، تبدیل شده است. جنگ اقتصادی، امنیتی، سیاسی، دیپلماتیک و جنگ نرم آمریکا علیه انقلاب و ملت ایران، ریشه در آن دارد که انقلاب اسلامی توانسته است با اقتدار و پیروزی باوجود تمام توطئه‌ها و همه تهدیدها ماندگار شود و در جنگ اراده‌ها، ارده ملت ایران بر اراده نظام سلطه غلبه کند.

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان عنوان کرد: روحیه متعالی ملت ایران در این ۴۱ سال، در مکتب و راه شهید سلیمانی که تربیت‌یافته مکتب امام و شاگرد ولایت و رهبری است، تجلی پیدا کرده است. شهید سلیمانی خلاصه فضائل شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت و شهدای بزرگ کشور است که خود را سرباز مکلف شده رهبری و ولایت می‌دانند. زمانی که شهید سلیمانی به آقا نامه نوشت و پایان دولت منحوس داعش را اعلام کرد، پایان نامه امضاء کرد، سرباز مکلف شده جناب عالی. یعنی کسی که می‌خواهد از مکتب شهید سلیمانی تبعیت کند، باید سرباز، تکلیف‌مدار، پیرو ولایت و شجاع باشد. شهید سلیمانی می‌فرمود انسان باید شهید زندگی کند تا شهید شود. شاخصه‌های روح متعالی ملت ایران به مکتب شهید سلیمانی چنین است و این‌ها توشه راه آینده ملت ایران است.

 

آیت‌الله کعبی بیان کرد: در مقابله با نظام اسلامی، راهبرد ۲۰۲۰ آمریکایی‌ها، تسویه مافیایی به صورت پَست و ناجوانمردانه است. این نشانه آن است که تحریم اقتصادی، آشوب‌های اجتماعی، مقابله نظامی و فشار دیپلماتیک به کارزار منطقه ای آمریکا برای تشکیل آسیای غربی آمریکایی جواب نداده است. گروه مافیای جنایتکار و متوحش، پست و بی‌منطق ترامپ، با ترور ناجوانمردانه و وحشیانه سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی به طور رسمی راهبرد ترور دولتی را به عنوان تنها راه چاره آمریکایی‌ها اعلام کرده است و این نشانه استیصال آمریکایی‌ها است و امروز در ۲۲ بهمن، ملت ایران در کنار سیلی محکم در عین‌الاسد با انتقام نرم و با راهپیمایی باشکوه و همچنین با ابراز تنفر از آمریکا و صهیونیست و با شعارهای مرگ بر آمریکا، گور ترامپ را کنده اند.

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان ادامه داد: وزارت خارجه آمریکا در بودجه ۲۰۲۰ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای مقابله با تاثیرات نرم انقلاب اسلامی و ایجاد چالش اجتماعی و تفرقه، به اختلاف و دامن زدن به نارضایتی‌ها اختصاص داده است. راهپیمایی باشکوه امسال ۲۲ بهمن ملت ایران که توام با تنفر شدید از آمریکا و اسراییل است، با تاکید بر ادامه راه شهید سلیمانی و پیوند مستحکم امت و امام به تجدید بیعت با ولایت و رهبری و تداوم آرمان‌های امام و شهدا است و باید به مثابه انتقام نرم ایران که سیلی عین‌الاسد را تکمیل می‌کند، ثبت شود. در کنار راهپیمایی میلیونی مردم عراق علیه آمریکا، ان‌شاءالله بسترهای لازم برای تردد نیروهای آمریکایی از عراق و منطقه فراهم می شود.

 

وی بیان کرد: در مقابله با خباثت‌های آمریکا، پیام راهپیمایی ملت ایران به مردم خوزستان این است که باید قوی شوید و انقلابی عمل کنید. همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند اگر قوی شویم، جنگ نمی‌شود. بله، اگر قوی شویم مشکلات کشور نیز حل می‌شود و اگر قوی شویم، تهدیدهای دشمن به فرصت تبدیل می‌شود. بنابراین وظیفه تمام ایرانیان با همه تنوع‌ها، گرایش‌ها، گویش‌ها و سلیقه‌ها، مشارکت فعال در ساخت ایران آباد، مستقل، مقتدر و پیشرفته با حفظ وحدت و انسجام ملی و اجرایی نمودن نقشه راه ولایت و رهبری و عزم و اراده و تلاش و مقاومت به مرزبندی روشن با دشمنان اسلام و ایران است. البته ملت ایران از جهت ضعف مدیریت در برخی مسئولان اجرایی و ایجاد تردیدهای راهبردی از جمله طرح بحث مذاکره در اوج مبارزه و مقاومت و نیز وجود فقر، فساد و تبعیض، شدیدا گله‌مند است. با این وصف، ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن در حفظ، صیانت و تداوم آرمان‌های امام و شهدا بر اساس مکتب امام و رهبری و الگوی شهید سلیمانی و انتخاب مدیران و شکل‌گیری مجلس قوی و انقلابی تاکید می‌کند.

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت: انتخابات دوم اسفندماه جاری می‌تواند به نکته عطف تحولی در حل مشکلات و تحقق پیشرفت و عدالت باشد. البته نگاه ملی در انتخاب کردن نامزدهای انتخاباتی با رویکرد عدالت‌محوری، انقلابی و جهادی و توجه به مساله انتخاب اصلح می‌تواند ارمغان شکل‌گیری مجلس قوی و انقلابی باشد. نگاه قومی و قبیله‌ای به انتخابات نه ‌تنها مشکلات را حل نمی‌کند، بلکه در ثبت ملی نیز اثربخش نیست. ما در شرایطی به سر می‌بریم که آمریکا از آماده‌باش کامل جبهه مقاومت در اضطراب به سر می‌برد. اهداف آمریکایی در منطقه مشخص شده است. ضربه پشیمان‌کننده و مقتدرانه مقاومت، ان‌شاءالله آمریکا را با ذلت و خفت از منطقه خارج خواهد کرد.