رونق اقتصاد استان با افتتاح پروژه های شرکت شهرک های صنعتی

بر اساس مطالعات مکان‌یابی که  انجام می شود و طی فرآیند استعدادیابی در منطقه، عملیات اجرایی احداث نواحی صنعتی آغاز می شود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در گفتگو با خبرنگار تابا با بیان اینکه وظیفه ما در یک مرحله ایجاد زیرساخت است اظهار کرد: بر اساس مطالعات مکان‌یابی که  انجام می شود و طی فرآیند استعدادیابی در منطقه، عملیات اجرایی احداث نواحی صنعتی آغاز می شود.

 

وی در ادامه گفت: در تاریخ های ۲۱ مرداد که که مصادف با روز ملی حمایت از صنایع کوچک است و همچنین در دهه مبارک فجر تعداد زیادی واحد صنعتی که به مرحله تولید رسیدن را، افتتاح وعملیات اجرایی چند واحد صنعتی را آغاز کردیم.

 

محمدیان از افتتاح پروژه های زیادی در استان خبر داد و تصریح کرد: در طی چند روز گذشته طرح های زیادی دراستان با همراهی استاندار خوزستان افتتاح شد از جمله عملیات اجرایی احداث ناحیه صنعتی کارون با مساحت ۵۰ هکتار آغاز شد.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان  با بیان اینکه امید است در سال آینده شرایط برای واگذاری مهیا شود، خاطرنشان کرد:احداث ناحیه صنعتی کارون  گام مهمی در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال است.

 

وی با اشاره به مزیت های این مکان برای احداث واحد صنعتی؛ اظهار کرد: نزدیکی به تصفیه خانه شرق اهواز، استفاده از پسآب فاضلاب ،پایداری برق شهرک از طریق همجواری  باخط انتقال برقی که در آنجا است، همجواری با راه آهن، جاده قابل دسترسی  از مهمترین ویژگی های این ناحیه صنعتی است.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با اشاره به تکمیل شدن زمین اهواز و سرریز شدن واحدهای صنعتی در این مناطق؛ اذعان کرد:  برخی واحدهای صنعتی را نمی توان در شهرک شماره ۵ مستقر کنیم بلکه می توانیم تقاضای سرمایه گذاری را به آن نقطه انتقال دهیم.

 

محمدیان همچنین آغازعملیات اجرایی احداث ۲ طرح صنعتی و یک پروژه عمرانی را در شهرک صنعتی بهبهان را خبر داد و افزود: عملیات اجرایی احداث مجتمع تولیدی شامل فعالیت هایی مانند استخراج رمز ارز دیجیتال، آب مقطر و نیروگاه گازی ۲۵ مگاواتی با میزان سرمایه گذاری ۱۳۵ میلیارد تومان  و ایجاد اشتغال برای ۶۰ نفر و همچنین طرح صنعتی تولید الکل با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد تومان و اشتغال زایی برای ۲۵ نفر امروز آغاز شد.

 

وی ادامه داد: امید است طرح های مذکور در مدت زمان کمتر از یک سال به بهره برداری برسند.

 

محمدیان با بیان اینکه قطعات حفاری با توجه به تحریم هایی که وجود دارد به کشور وارد نمی شوند؛ اظهار کرد:خط تولید مته حفاری نوسط جهاد دانشگاهی در شهرک شماره سه از ابتدای سال ۹۷ آغاز به کار کرده و به تولید مته حفاری مورد نیاز دکل های حفاری می پردازد.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در پایان گفت: تقاضایی که از ما داشتن در بحث افزایش مساحت زیربنای تولید بود که در حال بررسی است که در این شهرک یا در شهرک اهواز پنج زمین مناسب را در اختیارشان قرار بدهیم که بتوانند ظرفیت تولید را افزایش و در مراحل دیگر حفاری بتوانند تولیدات داخلی داشته باشند.