رویداد فرهنگی هنری شوشتر به زودی آغاز به کار می کند ‍ رئیس اداره ارشاد شوشتر:

رویداد فرهنگی هنری شوشتر به زودی آغاز به کار می کند

رئیس اداره ارشاد شهرستان شوشتر گفت: همزمان با هفته فرهنگی، رویداد فرهنگی هنری شوشتر به زودی آغاز به کار می کند.

علی بهرامی در گفت و گو با خبرنگار تابا در شوشتر اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل های ابلاغی به مناسبت هفته ی فرهنگی هنری شوشتر برنامه های شاد و متنوع فرهنگی هنری در سطح شهرستان تاریخی و باستانی شوشتر برگزار خواهد شد.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی شوشتر با اشاره به دومین سال متوالی در اجرای این برنامه ها گفت: شوشتر‌ از نظر تمدن، تاریخ، فرهنگ هنر و ادب و دیگر ظرفیت ها یکی از درخشان ترین شهرهای ایران و شاید جهان به شمار می آید و لازم است تا با هم گرایی و هم افزایی همه ی دستگاه ها بستری متناسب با شان و جایگاه این شهرستان در بعد فرهنگ و هنر و ادب فراهم سازیم تا با این روش توانمندی های مختلف این دیار دیر پا را بیش از پیش نمایان سازیم.

 

بهرامی یادآور شد: بر این باوریم که هنر تنها وسیله ی پویایی، شادمانی، شور و سرزندگی و امیدواری مردم است و تنها با هنر میتوان خیلی از اهداف و پیام ها را جاودانه و نهادینه ساخت.

 

متولی فرهنگ و هنر شوشتر اذعان داشت: شادی و نشاط مردم را باید جدی گرفت چرا که می تواند در توسعه ی همه جانبه ی جامعه و حرکت رو به جلو آن تاثیرگزار باشد.

 

بهرامی گفت: تا پایان سال برنامه های فراوانی را با هدف ایجاد نشاط اجتماعی برنامه ریزی کرده ایم که به همت بلند همه ی هنرمندان به مرحله ی اجرا در خواهد آمد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: برنامه هایی از قبیل جشنواره غذا، دیدار با مفاخر، شب شعر طنز، شعر بازار، جنگ شادی، تاتر خیابانی، اجرای موسیقی پاپ، سنتی و محلی، رونمایی از کتاب، نقالی و شاهنامه خوانی در اماکن باستانی، نمایشگاه کتاب، نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی، اهدا کتاب، محافل انس با قرآن و …در این هفته برگزار می شود که ان شاءالله با همراهی خوب و همیشگی مردم شوشتر همراه خواهد بود.

 

علی بهرامی در پایان خواستار انعکاس جنبه های مثبت و قابل ستایش ظرفیت های شوشتر و فعالیت های صورت گرفته در این شهر تاریخی و باستانی شد و خاطر نشان کرد: خبرنگاران و اهالی رسانه بی شک می توانند با بازتاب ظرفیت های بکر و جاودانه این شهر در راه بازشناخت ابعاد مختلف و اعجازگونه ی دارالمومنین شوشتر در روند آبادانی و رشد فرهنگی اجتماعی و حتی اقتصادی این خطه ی پر جاذبه نقش بسزایی داشته باشند.

 

شوشتر-خبرنگار مریم جلودارپور