رکورد روزانه تشخیص حدود چهارهزار نمونه کرونا در خوزستان

رکورد روزانه تشخیص حدود چهارهزار نمونه کرونا در خوزستان

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: رکورد روزانه پذیرش و تشخیص نمونه کرونا و پاسخ دهی در خوزستان ، در چند روز گذشته به سه هزار و ۷۷۰ نمونه رسید.

 

به گزارش تابا؛دکتر علی احسان پور بیان کرد: جمعه شب گذشته این تعداد نمونه را به آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا تحویل دادیم و پس از ۲۴ ساعت پاسخ نمونه‌ها اعلام شد.

 

وی با بیان اینکه نیروهای جهادی، بسیج دانشجویی و فرهنگی به کمک دانشگاه علوم پزشکی اهواز آمدند افزود:اگر بخواهیم تا پنج هزار نمونه تست کرونا را نیز می‌توان تشخیص و پاسخ دهی کنیم در حالی که تا پیش از این رکورد روزانه در خوزستان تا ۲ هزار و ۳۵۰ نمونه بود.

 

احسان پور گفت: هم اکنون در اهواز پنج آزمایشگاه تشخیص کرونا و در آبادان و دزفول هر کدام یک آزمایشگاه فعال است و آزمایشگاه‌های بهبهان و شوشتر نیز در حال راه‌اندازی است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توضیح داد: درخوزستان برنامهریزی بدین گونه است که مراکز نمونه‌گیری را افزایش دهیم؛ خدمات به بیماران کرونایی به صورت رایگان ارایه می‌شود چون هدف، حداکثر شناسایی است ، به عنوان مثال در بیمارستان رازی اهواز در یک روز سه فوق تخصص بیماران را پذیرش می‌کنند.

 

وی بیان کرد: اعتقاد براین است هر چه شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا، به ویژه افراد بدون علامت بیشتر شود آمار بستری کمتر خواهد شد و اینگونه کیفیت خدمات دهی بیشتر و مرگ و میر کمتر می‌شود.

 

احسان پور ادامه داد: مرگ و میر ناشی از کرونا در دنیا ۱۰، کشور پنج و خوزستان سه درصد است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز در خصوص تاخیر در جواب برخی تست‌ها گفت: به صورت کلی جواب تست ها با تاخیر اعلام نمی‌شود اما گاهی اوقات زمانی که نمونه گیری‌ها زیاد می شود به دلیل طولانی بودن پروسه ثبت و انتقال از طریق سامانه از شهرستان‌های مختلف تاخیر ایجاد می‌شود.

 

احسان پور اهواز در خصوص بیمارانی که قرنطینه را می‌شکنند گفت: تعداد این بیماران اندک است ولی در تلاش برای فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ قرنطینه خانگی هستیم البته مراکز بهداشت با این افراد در تماس هستند.