زائران عتبات عالیات از روز جمعه روادید تهیه کنند

زائران عتبات عالیات از روز جمعه روادید تهیه کنند

مدیر پایانه مسافری چذابه گفت: زائران ایرانی که قصد دارند از مرزهای چذابه و شلمچه به شهرهای مقدس عراق سفر کنند از فردا جمعه سوم آبان باید نسبت به تهیه روادید(ویزا) اقدام کنند.

 

به گزارش تابا؛احمد سبهانی افزود:عبور بدون روادید زائران اربعین از گذرگاههای مرزی چذابه و شلمچه به مدت ۲ ماه با پیشنهاد طرف عراقی و موافقت جمهوری اسلامی ایران انجام شد و این فرصت امروز دوم آبان به پایان می رسد.

 

وی گفت:همه زائران عتبات عالیات که قصد دارند به صورت انفرادی یا کاروانی به عراق سفر کنند باید روادید از سرکنسولگری عراق در اهواز یا دفاتر مجاز زیارتی تهیه کنند که البته صدور روادید نیز رایگان خواهد بود.

 

مدیر پایانه مسافری چذابه در ادامه گفت: با پایان سفر بدون روادید زائران ایرانی به عراق ، سفر زائران و گردشگران عراقی به جمهوری اسلامی ایران از گذرگاه های مرزی و بین المللی چذابه و شلمچه از فردا سوم آبان به مدت ۲ ماه بدون روادید خواهد بود.

 

سبهانی افزود: این تصمیم مسئولان جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به حسن نیت طرف عراقی در قبول ورود بدون ویزای زائران اربعین حسینی به شهرهای مقدس عراق به مدت ۲ ماه صورت می گیرد.

 

وی پیش بینی کرد با حذف روادید برای زائران و گردشگران عراقی ، ۲ پایانه مسافری چذابه و شلمچه شاهد ورود انبوه ورود اتباع عراقی به جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

سبهانی داشتن گذرنامه معتبر و مهر خروجی بر روی گذرنامه از سوی طرف عراقی و مهر ورودی در بخش گذرنامه ایران در ۲ پایانه چذابه و شلمچه را برای ورود گردشگران عراقی به خاک جمهوری اسلامی ایران ضروری خواند.

 

وی گفت: همه امکانات حمایتی و پشتیبانی از جمله وسایل حمل و نقل برای انتقال زائران و گردشگران عراقی به همه شهرهای ایران فراهم شده است و کمبودی از این حیث احساس نمی شود.