زمین لرزه ۵٫۷ ریشتر مسجدسلیمان را لرزاند این خبر در حال بروزرسانی است

زمین لرزه ۵٫۷ ریشتر مسجدسلیمان را لرزاند

ساعت حوالی ۱۱ و ۳۰ دقیقه امروز، شهرهای مختلف خوزستان به شدت لرزیدند.

 

به گزارش تابا؛زمین لرزه ۵٫۷ ریشتر مسجدسلیمان را لرزاند.زمان وقوع این زمین لرزه در ساعت  ۱۱:۳۰:۳۳ و در طول جغرافیایی: ۴۹٫۵ و در عرض جغرافیایی: ۳۱٫۹۵٫

 

عمق زمین‌لرزه: ۱۷ کیلومتر از سطح زمین بود.

 

نزدیک‌ترین شهرها:

 

۱۹ کیلومتری مسجد سليمان (خوزستان)

 

۲۹ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان)

 

۳۷ کیلومتری ايذه (خوزستان)

 

نزدیکترین مراکز استان:

 

۱۰۴ کیلومتری اهواز

 

۱۳۴ کیلومتری شهركرد

 

خبر تکمیلی:این پس لرزه‌ها بعد از زلزله ۵.۷ ریشتری رخ داده که قدرت آنها به ترتیب ۳.۹، ۴ و ۴.۷ ریشتر بوده است.

 

مدیر کل بحران استانداری خوزستان خبر داده که تاکنون گزارشی از زلزله ۵.۷ ریشتری مخابره نشده است.

 

خبر تکمیلی:سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد: ۵ تیم ارزیاب سازمان امداد و نجات هلال احمر شامل ۱۵ نفر برای ارزیابی زمین‌لرزه‌ای که ساعتی پیش در نزدیکی مسجد سلیمان استان خوزستان رخ داد اعزام شده‌اند.

 

مصطفی مرتضوی افزود: تا شعاع ١٥ کیلومتری مرکز این زمین‌لرزه، ٥٦ روستای دارای آبادی با جمعیت بالغ بر ٥٥٨٠ نفر جمعیت وجود دارد و لرزش زمین در استان های بوشهر و لرستان هم احساس شده است.

 

وی ادامه داد: مرکز کنترل عملیات امداد و نجات فعال شده و علاوه بر پنج تیم ارزیاب که به منطقه اعزام شده‌اند، به طور پیوسته با استان خوزستان در تماس هستیم. منطقه روستایی بوده اما خوشبختانه تا کنون گبر اساس گزارش‌های ما خسارتی در پی نداشته است. در حال ارتباط گیری با استان های همجوار هم هستیم و آن‌ها را نیز رصد می کنیم چرا که استان های همجوار هم لرزیده است.

 

خبر تکمیلی: تاکنون این زمین‌لرزه ۱ کشته و ۴ زخمی برجای گذاشته است.

 

همچنین برق مناطق مختلف مسجدسلیمان‌ بر اثر تخریب‌ تاسیسات توزیع‌ نیرو آسیب دیده و در برخی مناطق آنتن‌دهی تلفن همراه مختل شده است.

 

خبر تکمیلی:بعد از وقوع زمین لرزه ۵.۷ ریشتری در مسجدسلیمان تاکنون ۲۰ نفر به علت داشتن زخم های سطحی به صورت سرپایی در مراکز درمانی درمان شده و مرخص شده اند.

 

مرد کهنسال در منطقه ۲۲ بهمن مسجدسلیمان پس از زمین لرزه در اثر ترس و عارضه سکته جان باخت ضمن اینکه این زمین لرزه تاکنون چهار نفر زخمی هم داشته است.

 

خبر تکمیلی:رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان از افزایش تعداد مصدومان زلزله مسجدسلیمان به ۶۴ نفر خبر داد.

 

وی افزود: برخی از این مصدومان در ایذه و یک نفر در باغملک بودند که توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی انتقال یافتند.

 

خبر تکمیلی :مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: بر اساس برآورده های اولیه و بازدیدهای میدانی صورت گرفته، تاکنون یک هزار واحد مسکونی در زلزله مسجدسلیمان آسیب دیدند.

 

علی خدادادی عصر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران در فرمانداری مسجدسلیمان اظهار کرد: با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته و بر اساس برآورده های اولیه، تاکنون یک هزار واحد مسکونی بر اثر زلزله امروز مسجدسلیمان آسیب دیدند.

 

خبر تکمیلی: دکتر محمد امین زرگر بیان کرد: از این تعداد مصدومان مسجدسلیمان ۱۱۱ نفر، ایذه سه نفر و باغملک یک نفر اعلام شده که به بیمارستان اعزام شدند.

 

وی افزود: پس از اعلام خبر وقوع زلزله در روز دوشنبه در برخی نقاط خوزستان که مرکز آن شهر مسجد سلیمان اعلام شده بود، بنا به دستور ریاست دانشگاه به کلیه پایگاه های شهری و جاده ای اورژانس ۱۱۵ و همچنین کلیه بیمارستان ها و مراکز درمانی استان، آماده باش اعلام شد.

 

زرگر بیان کرد: تمام کدهای عملیاتی و ماموران اورژانس، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲۰ دستگاه آمبولانس به همراه ماموران عملیاتی و ۲ فروند بالگرد نیز در پایگاه امداد هوایی به حالت آماده باش هستند تا در صورت وقوع هر حادثه ای بتوانند خدمات پزشکی و درمانی را ارایه دهند.

 

خبر تکمیلی:مرکز لرزه نگاری کشوری، پس لرزه‌ای به قدرت ۴.۱ ریشتر در ساعت ۹:۱۷ دقیقه صبح سه شنبه شهرستان مسجدسلیمان را لرزاند؛ این زمین لرزه در عمق ۹ کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است.

پس از زلزله اولیه تاکنون ۲۱ پس لرزه در مسجد سلیمان رخ داده که نخستین آن به قدرت ۵.۷ درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) پیش از ظهر دوشنبه این شهرستان را لرزاند. این زمین لرزه در بسیاری از مناطق خوزستان از جمله اهواز، دزفول، شوش، شوشتر، آبادان و… احساس شد.