سامانه ضدعفونی‌کننده شفا رونمایی شد

سامانه ضدعفونی‌کننده شفا رونمایی شد

جانشین فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان گفت: دستگاه ضدعفونی‌کننده شفا که توسط بسیجیان استان ساخته شده است چندین ماه به صورت آزمایشی در بیمارستان رازی اهواز مورد استفاده قرار گرفته و اکنون آماده است تا در سطح انبوه تولید شود.

 

به گزارش تابا؛سرهنگ نعمت باقری در آیین رونمایی از دستگاه ضدعفونی کننده شفا که در محل سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در ارتباط با بیماری کرونا سپاه به همراه بسیج نقش مهمی را در استان خوزستان ایفا کرده و اقدامات مهمی انجام داده است؛ یکی از این اقدامات مهم، ضدعفونی معابر و اماکن بود. پس از آن نیز کمک به دولت برای غربالگری بود که این کار به طور ویژه و به بهترین شکل در استان صورت گرفت.

 

وی در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات سپاه در مقابله با کرونا، افزود: همچنین پیرو فرمان مقام معظم رهبری در ارتباط با کمک به مردمی که از کرونا متضرر شده بودند، رزمایش مومنانه برگزار شد. همچنین یکی دیگر از اقدامات مهم سپاه و بسیج برای مقابله با این بیماری، ساخت دستگاه‌های ضد عفونی کننده بود. ما حدود یک ماه پیش شاهد ساخت دستگاه ضدعفونی‌کننده دست در سه ثانیه بودیم که توسط فرمانده سپاه رونمایی و در اختیار مجموعه‌های پزشکی قرار گرفت.

 

جانشین فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان گفت: اقدام بسیار خوب دیگر، ساخت سامانه ضدعفونی‌کننده شفا است. یکی از دغدغه‌های اصلی ما بحث آلوده شدن پرسنل بیمارستان به ویروس است چرا که پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند و امکان مبتلا شدن آن‌ها به بیماری وجود دارد و شاهد این بودیم که بخشی از پرستاران و پزشکان ما به این بیماری مبتلا شدند و تعدادی نیز به شهادت رسیدند.

 

باقری با اشاره به اقدامات حوزه علمی و پژوهشی بسیج، بیان کرد: کار خوبی که بسیجیان در حوزه علمی پژوهشی و همچنین مجموعه بسیج تندگویان انجام دادند، پیداکردن راهکاری برای ضدعفونی کردن پرسنل درمان بود، تا وقتی پرسنل از اتاق محل کار خارج می‌شوند آرامش خاطر بیشتری داشته باشند.

 

وی افزود: این دستگاه به مدت دو ماه به صورت آزمایشی در بیمارستان رازی اهواز مورد استفاده قرار گرفت و آماده است تا در سطح انبوه تولید شود و در اختیار بیمارستان‌ها قرار گیرد. در مراحل بعدی نیز این دستگاه در اماکن عمومی مانند مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و مصلی‌ها به صورت ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرد.