ستاد اربعین در آبادان تشکیل شد در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی

ستاد اربعین در آبادان تشکیل شد

 با توجه به ضرورت آمادگی برای استقبال هرچه بهتر از زائران حسینی و به منظور مشارکت در تامین زیر ساخت لازم در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی ستاد اربعین به همت شهرداری آبادان تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد.

 

به گزارش تابا؛شهردار آبادان در نشست هماهنگی ستاد اربعین شهرداری این شهر گفت: با توجه به ضرورت آمادگی برای استقبال هرچه بهتر از زائران حسینی، شهرداری آبادان با بسیج امکانات در تلاش برای حفظ آمادگی به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران می باشد.

 

وی افزود: همایش اربعین یک موضوع کاملا اعتقادی است و مدیران شهرداری آبادان امسال نیز همچون سالهای گذشته بدون چشم داشت مالی در این حرکت معنوی و خودجوش شرکت می کنند.

 

حمیدپور افزود: ستاد اربعین شهرداری آبادان نسبت به مکان یابی پارکینگ زائران ، تامین اتوبوس برای جابجایی زائران ، تعریف کریدورهای ارتباطی از آبادان تا مرز شلمچه، برنامه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی همچنین برپایی موکب و زائرسرا برای میزبانی و نیز تسطیح و آماده سازی قطعه آبادان وارد عمل شده است.

 

وی تصریح کرد: شهرداری آبادان در اربعین امسال ۱۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران و ۲ دستگاه خودرو آتش نشان در مرز شلمچه مستقر می‌کند.

 

وی اظهار داشت: با توجه به حذف روادید سفر به عراق پیش بینی می شود اربعین امسال شاهد افزایش چشمگیر زائران در مرز شلمچه باشیم که به این منظور و در راستای خدمت رسانی مطلوب لازم است از حیث امکانات، پشتیبانی و ایجاد زیرساخت های ظرفیت های بیشتری در این گذرگاه مرزی پیش بینی و آماده شود.

 

شهردار آبادان گفت: زمان زیادی تا اربعین باقی نمانده است و شهرداری آبادان در کنار شهرداری‌های سایر شهرها و دیگر دستگاه‌های اجرایی در تلاش است تا در فرصت باقیمانده نسبت به آماده سازی و بسیج امکانات به منظور خدمت به زائران امام حسین علیه السلام اقدام کند.

 

وی اظهار داشت: امسال ۳۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۱۵ حمام نیز از سوی شهرداری آبادان در مرز شلمچه برپا می‌شود. ضمن اینکه تعدادی از نیروهای خدماتی این شهرداری نیز در ایام اربعین در مرز شلمچه مستقر می‌شوند.

 

 

 

 

پنج استان و هشت شهرستان به عنوان ستادهای معین در اربعین امسال ، خرمشهر را برای میزبانی زایران اربعین حسینی یاری می کنند.

 

پیش بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۴۰۰ موکب در مرز شلمچه مستقر شوند که طبق برنامه ریزی انجام شده ۱۲۰ موکب از شهرستان خرمشهر، ۱۲۰ موکب از شهرستان آبادان و ۱۶۰ موکب از استان ها و شهرستان های معین در شلمچه خواهند بود.