سهمیه آب فاز نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کامل پرداخت نمی شود

سهمیه آب فاز نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کامل پرداخت نمی شود

سرپرست جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه فاز دوم ۵۵۰ هزار هکتاری سه سال است که مجوز تخصیص برداشت آب را نگرفته است گفت: فاز اول این پروژه هم اشکالاتی دارد و با اینکه سهمیه آب این طرح تخصیص داده شده اما وزارت نیرو در تأمین ان کم کاری می‌کند.

به گزارش تابا، خدا رحم امیری زاده در شورای اداری شهرستان باوی با بیان اینکه کشاورزی باید همواره بروزرسانی شود، اظهار کرد: پیشرفت کشورها از مسیر کشاورزی است و خوزستان بزرگترین تولیدکننده محصولات کشاورزی ایران است به طوری که یک پنجم تولیدات کشاورزی کشور در این استان تولید می‌شود.

 

وی افزود: انتظارات کشور از خوزستان بالا است چرا که غذای ۱۲ میلیون نفر را در بخش گندم، ۴۵ درصد شکر کشور و سال گذشته برنج ۱۳ میلیون نفر را تأمین کرد.

 

سرپرست جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه این تولیدات بخشی از سرمایه‌های خوزستان است، بیان کرد: باوی یکی از کانون‌های گندم خوزستان است و تاکنون ۱.۲ میلیون تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شده است.

 

امیری زاده یکی از دلایل افت تناژ گندم در خوزستان را کشت برنج دانست و گفت: کشاورز ما در ازای هر روز تاخیر، کاهش تولید دارد. اطلاعات مردم و کارشناسان باید بالا رود و این مسئله هم نیازمند ایجاد انگیزه است.

 

وی عنوان کرد: امروز اولین روز کاری من در جهاد کشاورزی است و این را بگویم که سهمیه آب خوبی برای خوزستان گرفتیم و وزارت نیرو باید هماهنگ باشد.