سه بیمارستان صحرایی در مسیر مواکب تا مرز چذابه راه اندازی می شود برای اربعین امسال

سه بیمارستان صحرایی در مسیر مواکب تا مرز چذابه راه اندازی می شود

فرماندار دشت آزادگان بیان کرد: با همکاری ارتش ، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی اهواز سه بیمارستان صحرایی در مسیر مواکب تا مرز چذابه برای اربعین امسال راه اندازی می شود.

 

به گزارش تابا؛حمید سیلاوی بیان کرد:برای تردد زوار به عراق در ایام اربعین امسال نیازی به دریافت روادید نیست و پیش بینی می شود تردد زائران در مرز چذابه نسبت به اربعین پارسال ۲ برابر شود.

 

وی گفت: زائران از اول شهریور جاری با مراجعه به سایت سماح و پرداخت مبلغ ۲۵۰ هزار ریال برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در عراق ثبت نام کنند.

 

سیلاوی گفت:موکب ها که به صورت دایمی در مرز چذابه احداث خواهند شد دارای شناسنامه بوده و برای آیین اربعین حسینی سال های آینده نیز قابلیت استفاده خواهند داشت.

 

وی با بیان اینکه این موکب ها به دلیل ساختمانی بودن مستحکم و ایمن هستند و در مساحت ۲۰۰ مترمربع ساخته می شوند افزود:مواکبی که به صورت ساختمانی و ثابت هستند شرایط بهتری را برای استراحت و اسکان زائران دارند.

 

سیلاوی گفت: توقفگاه خودرویی به مساحت ۱۵ هکتار برای توقف خودروهای زائران اربعین حسینی در مرز چذابه در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: راه اندازی و ایجاد این توقفگاه به یک پیمانکار سپرده شده که حفاظت و امنیت این خودروها را عهده دار خواهد بود.

 

فرماندار دشت آزادگان با بیان اینکه در ایام محرم و اربعین حسینی امسال ۲۹۰ موکب از منطقه کوت سید نعیم تا مرز چذابه مستقر خواهد شد افزود: از این تعداد ۲۳۰ موکب در مرز چذابه و ۶۰ موکب در مسیرهای شهرستان تا مرزچذابه مستقر خواهند شد.

 

سیلاوی گفت: تلاش داریم که تا آیین اربعین حسینی سال آینده تمام ۲۳۰ موکب در مرز چذابه به موکب های دایمی و ساختمانی تبدیل شوند.

 

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای بهبود زیرساخت ها و شرایط پذیرایی و رفاه حال زائران با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم در شهرستان دشت آزادگان و مرز چذابه در حال انجام است بیان کرد: اقداماتی برای بهبود شرایط تردد در جاده های این شهرستان تا مرز چذابه در حال انجام است، و جاده حمیدیه – سوسنگرد، جاده کمربندی حمیدیه – سوسنگرد، جاده سوسنگرد تا بستان و جاده بستان تا چذابه در حال لکه گیری آسفالت و بازسازی نقاط آسیب دیده است.

 

فرماندار دشت آزادگان با اشاره به تامین آب مورد نیاز مواکب و پایانه مرزی چذابه گفت: با همکاری سازمان آب و برق خوزستان شبکه آب شرب در مسیر استقرار مواکب در این شهرستان تا مرز چذابه کشیده شده و تا ۲۰ روز آینده این شبکه تکمیل و کمبودهای آن برطرف خواهد شد.

 

سیلاوی با اشاره به تامین برق مورد نیاز در مسیر مواکب این شهرستان افزود: با توجه به اینکه امسال بخشی از آیین های عزاداری محرم و اربعین حسینی در فصل گرما است تلاش داریم که با همکاری شرکت توزیع برق خوزستان شبکه برق پایداری را برای مواکب و مرز چذابه برای استفاده از وسایل سرمایشی تهیه کنیم.