سه میلیون و ۸۰۰ هزار خوزستانی غربالگری شدند

سه میلیون و ۸۰۰ هزار خوزستانی غربالگری شدند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز گفت: سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مردم خوزستان از طریق سامانه ۴۰۳۰ تا شنبه شب، مورد غربالگری ویروس کرونا قرار گرفتند.

 

به گزارش تابا؛دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود:دربین این افراد ۳۳ نفر در حال درمان دو دارویی در منزل هستند و ۲۹۵ نفر نیز برای پیگیری و رصد و در صورت نیاز شروع درمان به بیمارستان ها ارجاع داده شدند.

 

ابول نژادیان بیان کرد: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز ۱۷ درمانگاه ۱۶ ساعته و ۱۹ مرکز شبانه روزی در خوزستان به بیماران تنفسی و مشکوک به کرونا خدمات ارایه می‌کنند و هماهنگی لازم برای فعال کردن ۱۶ درمانگاه دیگر صورت گرفته است.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد: برنامه راه اندازی آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا در آبادان و دزفول در حال انجام است و همچنین قرار است یک آزمایشگاه دوم تشخیصی نیز در یکی از بیمارستان‌های اهواز راه اندازی شود.

 

وی افزود: بر اساس مصوبات ستاد استانی کرونا ، از پیش از تعطیلات نوروز هتل ها، مهمان سراها و مدارس اجازه پذیرش مسافر ندارند و یک مورد تخلف با پیگیری مدیرکل آموزش و پرورش برخورد شد.

 

ابول نژادیان ادامه داد: روزانه یک هزار دست لباس مخصوص محافظتی برای کادر درمان مورد نیاز است که از ۲ تا سه شرکت خریداری می‌شود اما خیرین نیز می‌توانند با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز هماهنگ کنند تا برای کمک به سمت مدیریت پیشتیبانی دانشگاه هدایت شوند.