سیرصعودی ابتلا به کرونا ویروس در خوزستان/۴۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان

سیرصعودی ابتلا به کرونا ویروس در خوزستان/۴۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مبتلا شدن ۴۸ مورد جدید به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته استان خوزستان خبر داد.

 

ب️ه گزارش تابا؛دکتر علی احسان پور گفت: موارد جدید در شهرستان های استان به تفکیک ۱۱ نفردر اهواز،۸ نفر آبادان،۷ نفر دزفول ،۵ نفر شادگان، ۷ نفر خرمشهر، ۴نفر رامهرمز ،۲ نفر ماهشهر و شهرستان های باوی،شوشتر،کارون و شوش هر کدام یک مورد جدید ابتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسیده تا مبتلایان این ویروس به ۲۲۱ نفر در استان خوزستان افزایش یابد.

 

دکتر احسان پور بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دو بیمار از شهرهای باوی و رامهرمز جان خود را از دست داده تا جان باختگان این بیماری در استان به ۳۲ نفر برسد. در حال حاضر متوسط سنی مبتلایان استان ۵۲ سال و متوسط سنی بیماران فوت شده ۶۳ سال است.

 

وی با اشاره به بروز موارد اخیری که پس از سفرهای خارج استانی به خصوص سفرهای هوایی مشاهده شده گفت: از مردم خواهشمندیم از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده و در صورت نیاز ضروری به مسافرت های هوایی، رعایت اصول بهداشتی از جمله، استفاده از ماسک مناسب و دستکش را جدی بگیرند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با تاکید بر اینکه خوزستان در دوره پیک ابتلا به کروناویروس است گفت: از مردم انتظار داریم با رعایت توصیه های بهداشتی و پرهیز از حضور غیرضروری در سطح شهر، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی را همراهی کنند و اطمینان داشته باشند کادر درمان با تمام توان در کنار مردم شریف استان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

 

افزایش تعداد بیماران شناسایی شده مبتلا به کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ تعداد فوتی ها به ۶۱۱ نفر رسید

 

دکتر جهانپور: از ظهر دیروز تا امروز شنبه ۲۴ اسفند ۹۸ و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۳۶۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۲۷۲۹ نفر افزایش یافت.

 

خوشبختانه تا کنون ۴۳۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده اند.

 

 متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۷ نفر از مبتلایان جدید کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۶۱۱ مورد رسید.

 

 متاسفانه خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸ نفر مبتلا شدند که رکورد محسوب می شود.