سیلاب وارد مزارع کشاورزی ۳ روستای شادگان شد

سیلاب وارد مزارع کشاورزی ۳ روستای شادگان شد

 فرماندار شادگان گفت: طغیان رودخانه کارون باعث شکسته شدن سیل بند سه روستا در بخش مرکزی این شهرستان و ورود آب به مزارع کشاورزان شد.

 

به گزارش تابا؛سعید حاجیان اظهار کرد: سیلاب کارون با نفوذ به روستاهای خزعلیه، جعفری و بحاث بخش مرکزی و همچنین روستاهای در حاشیه رودخانه کارون بخش دارخوین خساراتی به مزارع کشاورزی در این روستاها وارد کرد.

 

وی افزود: با توجه به تقویت سیل بندها در روستاهای بخش مرکزی شادگان، سیلاب وارد مزارع کشاورزی در سه روستای شادگان و روستاهای مسیر دارخوین شده است.

 

فرماندار شادگان گفت: بخش مرکزی شادگان دارای ۱۲۰ روستا است که با توجه به طغیان رودخانه کارون امکان نفوذ سیلاب به ۸۰ درصد این روستاها وجود دارد.

 

حاجیان با اعلام نیاز ماشین آلات برای تقویت سیل بندها در شادگان افزود: ماشین آلات ما برای تقویت سیل بندها بسیار اندک است و به کمک از سایر نقاط نیاز داریم.

 

وی ادامه داد: در بخش دارخوین سه هکتار از زمین‌های نیشکر و در بخش مرکزی نیز پنج هکتار آسیب جدی دیده اند که پس از برآورد میزان خسارت، دولت این خسارت را به کشاورزان پرداخت خواهد کرد.

 

فرماندار شادگان گفت: در شهر دارخوین با اقدامات مناسبی که صورت گرفت تا امروز طغیان رودخانه کارون مدیریت شده ولی ۱۲ روستای آن در معرض تهدید سیلاب هستند.