سیلوی ۳۰ هزار تنی اهواز به بخش خصوصی واگذار شد

سیلوی ۳۰ هزار تنی اهواز به بخش خصوصی واگذار شد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار کشور گفت: سیلوی ۳۰ هزار تنی شهید حجت ا… آذر پیکان اهواز به طور رسمی و قانونی به بخش خصوصی واگذار شد.

 

به گزارش تابا؛خدارحم امیری زاده افزود: مالکیت این سیلو در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از بخش دولتی به بخش خصوصی منتقل و فرآیند مزایده و واگذاری آن به صورت قانونی از طریق سازمان خصوصی سازی کشور انجام شده است.

 

وی مبلغ مزایده این سیلو را که پیش از آن در مالکیت شرکت بازرگانی دولتی ایران بوده حدود ۴۸۰ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: خریدار بخش خصوصی سیلو موظف است بر اساس قرارداد ۱۵ درصد این مبلغ را به صورت نقدی و بقیه آن را به صورت اقساط ۶ ساله پرداخت کند.

 

امیری زاده در خصوص برخی اعتراض‌ها نسبت به مبلغ واگذاری این سیلو بیان کرد: قیمت گذاری این سیلو با ۳۵ هزار متر مربع مساحت و سه دستگاه منزل سازمانی خرداد سال ۱۳۹۷ توسط کارشناسان رسمی دادگستری قیمت گذاری شده است.

 

وی با تایید اعتراض‌های نهادهایی همچون سازمان بازرسی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دیوان محاسبات و دادگستری خوزستان در این باره افزود: تاییدیه فروش این سیلو به امضای وزیران دادگستری و امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی رسیده و چنانچه ابهامی در فرآیند واگذاری سیلوی اهواز وجود داشته باشد قابل بررسی در نهادهای عالی کشور است.

 

واگذاری سیلوی شهید آذرپیکان اهواز به بخش خصوصی که از مظاهر شهری اهواز محسوب می‌شود در افکارعمومی خوزستان و فضای مجازی بازتاب زیادی داشته و بسیاری قیمت فروش این سیلو را بسیار کمتر از ارزش واقعی آن بیان کرده‌اند.

 

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان سیلوی شهید آذر پیکان را به عنوان یک اثر شاخص کلانشهر اهواز در تاریخ معاصر با تایید کارشناسان سازمان میراث فرهنگی در فهرست آثار ملی ایران با شماره ۳۲۱۶۲ ثبت کرد.