سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان خوزستان به پایان رسید

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان خوزستان به پایان رسید

آئین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان خوزستان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و مسؤولان استانی و جمعی از هنرمندان در سینما هلال اهواز برگزار شد.

 

به گزارش تابا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: سینما فقط هنر نیست، ما در هنرهای دیگر مانند شعر، موسیقی، هنرهای تجسمی و حوزه های دیگر آنها را فقط هنر می دانیم، اما در سینما به خاطر اینکه فن و تکنولوژی در آن استفاده میشود این هنر سینما را به صنعت سینما نیز می نامند.

 

وی بیان کرد: سینما از آثار و تولیدات تفکر و مدرنیته در عالم معاصر است، کار سینما سخت و پیچیده و بسیار تاثیر گذار است که می تواند، ذهن و جان مخاطب خود را درگیر کند، لذا هنر سینما باید به عنوان موضوع جدی تلقی شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: خوشبختانه با رویکرد و نگاه جدیدی که در حوزه فیلم و سینما دیده شده است می توان امیدوار بود که در آینده شاهد رشد چشم گیر صنعت سینما در کشور باشیم.

 

جوروند اظهار کرد: همزمان با اکران فیلم ها در جشنواره ، فیلم های خاطر انگیز کودکان و نوجوانان نیز در مناطق سیل زده اکران شد و همچنین کارگاه های هنری و سینمایی نیز در حاشیه جشنواره به عنوان بخش جنبی برگزار گردید.

 

وی گفت : در دو ـ سه سال اخیر در استان خوزستان فقط ٩ سینما فعال بود ولی در حال حاضر ١٢ سینما فعال شده است به علاوه اینکه دو سینمای دیگر در شهرستان های ایذه و گتوند نیز در حال بهره برداری است و همچنین پردیس سینمایی شهرستان اندیمشک نیز با مشارکت بخش خصوصی در حال احداث است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به کمبودها در حوزه سینما در سطح استان گفت: در استان خوزستان، سینمای مخصوص کودکان و نوجوانان نداریم و از همین جا از بخش خصوصی می خواهم که در زمینه احداث و ساخت این نوع سینماها با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان همکاری نمایند.