شادگان در شاخص نحوه تصرف مکان با ۷۳% مالک در رتبه سوم استان قرار دارد معاون فرماندار شادگان خبر داد:

شادگان در شاخص نحوه تصرف مکان با ۷۳% مالک در رتبه سوم استان قرار دارد

معاون فرماندار شادگان گفت: شهرستان شادگان بعد از شهرستان های اندیکا و باغ ملک در شاخص نحوه تصرف مکان با ۷۳% مالک در رتبه سوم استان قرار دارد.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در جلسه بررسی حریم و بستر رودخانه ها که در محل فرمانداری با حضور کلیه اعضا و نمایندگان سازمان آب و برق استان برگزار شد اظهار داشت: علیرغم اختصاص رتبه سوم شهرستان شادگان در شاخص نحوه تصرف مکان بعد از شهرستان های اندیکا و باغ ملک، در زمینه صدور اسناد مالکیت در سطح روستاهای تابعه به دلیل حریم و بستر رودخانه ها با مشکل مواجه شده است.

 

معاون فرماندار شادگان با تأکید بر ضرورت همکاری کلیه دستگاه های اجرایی به ویژه سازمان آب و برق و اداره ثبت اسناد و املاک در راستای صدور اسناد مالکیت، رفع عاجل این مشکل را خواستار شد.

 

وی اظهار داشت: روستاهای تابعه اکثراً دارای طرح هادی بوده و کلیه طرح های هادی توسط سازمان آب و برق استان تایید شده اما متاسفانه با این وجود اهالی روستاهای تابعه که در مسیر رودخانه ها سکونت دارند با معضل عدم صدور اسناد مالکیت برای منازل مسکونی آنان که دارای سند مشاع نیز می باشند مواجه هستند.

 

آلبوغبیش در پایان بر لزوم برگزاری ماهانه جلسات کمیسیون ماده ۳ در شهرستان به منظور تسریع در صدور اسناد مالکیت روستاها تأکید کرد و افزود : سازمان آب و برق استان باید با هماهنگی اداره کل ثبت اسناد و املاک خوزستان و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط مشکل عدم صدور اسناد مالکیت واقع در مجاورت حریم و بستر رودخانه ها (که استانی است) را هر چه سریع تر در سطح استان بررسی و رفع کند./ ناصرحکیمی