شبکه برق شهرستان کارون بهینه سازی و اصلاح شد

شبکه برق شهرستان کارون بهینه سازی و اصلاح شد

مدیرامور برق شهرستان کارون گفت: با هدف بهبود کیفیت ولتاژ و تامین برق مطمئن و پایدار شبکه برق کوی مشعلی شهرستان کارون بهینه سازی و اصلاح شد.

 

به گزارش تابا؛طاهر باوی با اشاره به اقدامات انجام شده در دو ماهه اول سال۹۸ اظهار کرد: با تلاش انجام گرفته در قالب یک طرح ضربتی به منظور بهبود کیفیت ولتاژ، تامین برق مطمئن و پایدار و کنترل بار شبکه، تعداد ۴۱۸ فقره انشعاب غیرمجاز در کوی مشعلی جمع‌آوری شد.

 

وی افزود: شهرستان کارون به دلیل نوپا بودن و وجود جاذبه‌های سرمایه‌گذاری مورد توجه شهروندان قرار دارد و به همین دلیل تلاش‌های انجام گرفته در این منطقه به منظور ارائه خدمات مطلوب برق به مردم و سرمایه گذاران است.

 

مدیر امور برق شهرستان کارون تصریح کرد: این طرح در سه فاز تعریف شده، که در فاز اول آن تعداد ۶ خیابان کوی مشعلی که مملو از انشعابات غیر مجاز برق بود پاکسازی و سپس عملیات ساماندهی شبکه اجرا شد.

 

باوی ادامه داد: پس از جمع آوری شبکه سیمی قبلی با اجرای ۲۸۴۰ متر شبکه کابل خودنگهدار و ۱۸۰متر شبکه فشار متوسط و استفاده از دو دستگاه ترانس و همچنین نصب ۶۵ اصله پایه بتونی شبکه اصلاح و بهینه سازی شد.

 

وی عنوان کرد: فاز دوم ساماندهی و توسعه شبکه برق کوی مشعلی نیز در مرحله گودبرداری قرار دارد و آماده اجرای طرح هستیم.

 

مدیرامور برق شهرستان کارون خاطرنشان کرد: در فاز اول این طرح تاکنون نسبت به واگذاری تعداد ۱۶۰ اشتراک قانونی به ساکنین که پیش از این از شبکه برق بصورت غیرقانونی استفاده می‌کردند، اقدام شد که اعتبار اختصاص یافته به این پروژه حدود ۴میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال است.