شبکه فاضلاب اهواز توان ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر بارندگی را دارد

شبکه فاضلاب اهواز توان ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر بارندگی را دارد

مدیر عامل آب و فاضلاب اهواز گفت: روز دوشنبه در مدت یک ساعت ۶۰ میلیمتر بارندگی در اهواز را شاهد بودیم که این میزان بارندگی حجم زیادی برای شبکه فاضلاب اهواز به حساب می‌آید چراکه این شبکه فقط توان پاسخگویی ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر بارندگی را دارد و اگر میزان بارش بیشتر شود شبکه فاضلاب جوابگو نیست.

به گزارش تابا؛بهنام مریدی اظهار داشت:لازم و ضروری است برای اهواز شبکه آب‌های سطحی اجرا شود.

 

مدیر عامل آب و فاضلاب اهواز با اشاره به آخرین وضعیت مناطق مختلف اهواز بیان کرد: در بارندگی روز گذشته تمامی ایستگاه‌های پمپاژ فعال بودند و در تمامی ایستگاه‌های پمپاژ ژنراتور قرار دارد علاوه بر این دیشب به همراه شهردار اهواز و مدیر کل مدیریت بحران استان از تمام مناطق اهواز بازدید شد و در حال حاضر باید پاکسازی از سوی شهرداری صورت گیرد.

 

وی منطقه شلنگ آباد و شهرک دانشگاه را از جمله نقاط حاد اهواز در مساله آبگرفتگی عنوان کرد و گفت: در زمان بارندگی اکیپهای آبفا به مناطق مختلف به ویژه نقاط حاد اعزام شدند در حال حاضر نیز اکیپها در این منطقه ها حضور دارند.

 

مریدی بیان کرد: خوشبختانه در بارندگی روزگذشته برخی نقاط حساس اهواز مانند کوی انقلاب، سه راه خرمشهر که هر ساله با مشکل رو به رو بودند تقریبا در این بارندگی مشکل خاصی نداشتند.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر در حال تقویت خروجی‌های ایستگاه‌های پمپاژ هستیم و در ایستگاه الهادی یک خط ۲ قلو در حال اجرا است.

 

مدیر عامل آب و فاضلاب اهواز گفت: هم اکنون در مناطق کیان، شلنگ آباد، خشایار ماموران فاضلاب مشغول فعالیت هستند، در کوی مشعلی نیز نشست فاضلاب داشتیم که همچنان نیروها در حال رفع مشکل هستند و تمام سعی ما این است در بارندگی های پیش رو مشکلات کمتر شود.

 

وی بیان کرد: اهواز دارای ۱۷۶ ایستگاه پمپاژ فاضلاب و دارای ۲۸۰ نیرو در بخش فاضلاب است که در این بارندگی تمامی نیروها به مناطق مختلف شهر اعزام شدند.