شرایط در منطقه زلزله زده مسجد سلیمان عادی و تحت کنترل است رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

شرایط در منطقه زلزله زده مسجد سلیمان عادی و تحت کنترل است

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: شرایط در منطقه زلزله زده مسجد سلیمان عادی و تحت کنترل است و مردم با هوشیاری کامل در اماکن امن، چادرهای اسکان اضطراری و موقت یا کنار منازل خود حضور دارند و جای هیچگونه نگرانی نیست.

 

به گزارش تابا؛اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از منطقه زلزله زده مسجد سلیمان در استان خوزستان، این زمین لرزه ۱۱۵ مصدوم در شهرستان‌های مسجد سلیمان، ایذه و باغملک داشته که ۱۱۱ مصدوم مربوط به مسجدسلیمان، سه نفر ایذه و یک نفر هم باغملک بوده است.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در این زلزله یک نفر به دلیل عارضه قلبی ناشی از ترس جان خود را از دست داده است.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: از دیروز کارشناسان خبره سازمان مدیریت بحران به همراه سایر نیروهای عملیاتی و ویژه دخیل در امر مدیریت بحران و سوانح برای ارزیابی به منطقه زلزله زده اعزام شدند و رئیس جمهوری هم دستور داد که تمام امکانات استان خوزستان و شهرستان‌های آن برای کمک رسانی به مصدومان بسیج شوند و امکانات لازم در اختیار افرادی که منازلشان آسیب دیده، قرار گیرد.

 

نجار توضیح داد: طبق هماهنگی های انجام شده جمعیت هلال احمر هم موظف شد که امکانات لازم را برای اسکان اضطراری و موقت مردم زلزله زده با توجه به احتمال وقوع پس لرزه فراهم کند و نیروهای امدادی این چادرهای اسکان را در سالن‌های ورزشی نمره چهل، تختی، عفاف، خانه رزمی مسجدسلیمان و منطقه گلگیر برپا کردند.