شرکت تعاونی ماکیان لذیذ شوش در خوزستان به بهره برداری رسید همزمان با آیین افتتاح ۳۸۳ طرح و پروژه بخش تعاونی در کشور

شرکت تعاونی ماکیان لذیذ شوش در خوزستان به بهره برداری رسید

شرکت تعاونی ماکیان لذیذ شوش در خوزستان، همزمان با آیین افتتاح ۳۸۳ طرح و پروژه بخش تعاونی در کشور، به بهره برداری رسید.

 

به گزارش تابا، عصر امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور، آیین افتتاح همزمان ۳۸۳ طرح و پروژه بخش تعاونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، محمد شریعتمداری مقام عالی وزارت، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، ارسلان غمگین، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و تنی چند از مسوولان استانی در ساختمان شرکت تعاونی ماکیان لذیذ شوش، برگزار شد.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در این باره اظهار کرد: این تعاونی که در سال ۱۳۹۸ تاسیس شده، با ظرفیت تولید ۸ هزار قطعه در ساعت در یک نقطه استراتژیک به فاصله ۴۰ کیلومتری مزر چذابه و ۲۰۰ کیلومتری مرز مهران برای صادارت به کشور عراق و کشور های خلیج فارس قرار گرفته است.

 

رسلان غمگین افزود: شرکت ماکیان لذیذ در زمینی به مساحت ۲۲۵۰۰ متر مربع و زیر بنای ۱۴۰۰۰ متر مربع، بزرگ ترین و مجهز ترین کشتارگاه و فرآوری گوشت سفید صنعتی در کشور است.

 

وی ادامه داد: این تعاونی با سرمایه گذاری ۷۱۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان شوش با عاملیت بانک توسعه تعاون و با تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری است.

 

غمگین خاطر نشان کرد: خوزستان دارای ۴ هزار و ۶۲۳ شرکت تعاونی فعال و با ۳ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۷۱ عضو و ۸۶ هزار و ۲۸ نفر اشتغالزایی که مجموع سرمایه اولیه آنها حدود دو میلیارد ریال است.

 

وی یاد آور شد: شهرستان شوش به عنوان یکی از قطب های کشاورزی در این استان دارای ۲۹۳ تعاونی فعال و ۱۸۱ هزار و ۹۲۸ عضو و اشتعالزایی برای ۷ هزار و ۷۶۰ نفر است.

 

گفتنی است: در این آیین، فرماندار شوش، مدیران کل فنی حرفه ای، تامین اجتماعی و بانک توسعه تعاون خوزستان نیز حضور داشتند.