شناسایی ۷۶۴ مورد ابتلای جدید به کووید-۱۹ در خوزستان

شناسایی ۷۶۴ مورد ابتلای جدید به کووید-۱۹ در خوزستان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: طی شبانه‌روز گذشته (۱۸لغایت ۱۹خرداد) ۷۶۴ مورد ابتلای جدید به ویروس کووید – ۱۹ در خوزستان شناسایی شد.

 

به گزارش تابا، علی احسان پور بعد از ظهر دوشنبه در رابطه با آخرین آمار مبتلایان به کووید – ۱۹ در استان خوزستان، اظهار کرد: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در خوزستان، از دیروز تا امروز (۱۸ لغایت ۱۹ خرداد) ۷۶۴ مورد ابتلای جدید به ویروس کووید – ۱۹ در خوزستان شناسایی شد که با احتساب این موارد جدید، تعداد کل مبتلایان به ویروس کووید – ۱۹ در خوزستان به ۲۰ هزار و ۶۷۴ نفر افزایش یافت.

 

وی با بیان اینکه از مجموع بیماران جدید شناسایی شده، ۶۰۹ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مرکز بهداشت در قرنطینه خانگی و ۱۵۵ بیمار نیز بستری شدند، افزود: این موارد جدید به تفکیک حوزه دانشگاه علوم پزشکی؛ حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز ۳۹۰ مورد، حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۲۴۲ مورد، حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان ۱۲۵ مورد، حوزه دانشکده علوم پزشکی شوشتر ۶ مورد و حوزه دانشکده علوم پزشکی بهبهان یک مورد بوده است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: در حال حاضر ۶۵۱ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری و تحت درمان هستند و با تلاش‌های مدافعان سلامت مردم تاکنون ۱۹ هزار و ۳۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید – ۱۹، بهبود یافته یا از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

 

احسان پور بیان کرد: متأسفانه در شبانه‌روز گذشته، ۲ مورد در حوزه دانشگاه دزفول، ۱۱ مورد در حوزه دانشگاه جندی‌شاپور اهواز، ۴ مورد حوزه دانشگاه آبادان و یک مورد در حوزه دانشکده شوشتر بر اثر ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.