شهردار آینده ضامن توسعه شهر اهواز/ امین صفری

شهردار آینده ضامن توسعه شهر اهواز/ امین صفری

این روزها درست مثل ایام پایان کار ادوار شوراهای شهر و آغاز به کار مجموعه منتخبان تازه نفس، بحث برروی انتخاب شهردار جدید کلانشهر اهواز رویداد داغ محافل است.

از آنجایی که شهر اهواز در زمره ۵ شهر پرجمعیت و استراتژیک کشور قرار گرفته است موضوع انتصاب شهردار این شهر بسیار خطیر و مورد توجه است.

 

این روزها با اخبار ضد و نقیض بازنشسته شدن منصور کتانباف اسامی چهره های شناخته شده ای در دل مجموعه شهرداری جهت تکیه زدن بر کرسی ساختمان خیابان سپاه نقل محافل است.

 

اگرچه در لیست اسامی معرفی شده برای کسب مقام نخست شهرداری اهواز اسامی خارج از بدنه به چشم می خورد ولی آنچه که جایی برای هیچ گونه شبه و شکی باقی نمی گذارد این است که انتخاب شهردار از سوی اعضاء شورای اسلامی شهر اهواز بایستی از مدیران درون بدنه باشد، به این معنی شهردار باید شهرداریچی باشد تا تخصص مواجه با امورات شهر و شهروندی را داشته باشد و صد دلیل موجه دیگر که نیازی به توضیح و تفصیل ندارد.

 

آنچه که مبرهن است به جای یک شهردار بازنشسته باید یک جوان تازه نفس بنشیند تا به مثابه خونی تازه ای باشد در رگهای شهر، بی انصافی است کتانباف را ناکارآمد خطاب کنیم زیرا که ایشان یکی از مدیران شایسته شهرداری اهواز بوده ولی جانشینی ایشان با یک مدیر جوان بدون شک منشاء اثرات مثبت برای شهروندان اهوازی خواهد شد.

 

از میان گزینه های مطرح شده موسی شاعری معاون اسبق فرهنگی شهرداری اهواز را می توان در زمره گزینه های اصلح، جوان، خوشفکر و متبحر در امورات شهرداری دانست.

 

این جوان مجرب که در دوره مدیریت او بر یکی از حساس ترین معاونت های شهرداری اهواز منشاء تحولات شگرفی در جهت توسعه بنیان های شهروندی بوده است، اکنون بار دیگر در آستانه خدمت به مردم اینبار در سمت شهردار اهوار است.

 

کارکنان مجموعه بزرگ شهرداری اهواز به خوبی به یاد دارند که چگونه موسی شاعری در مدتی که در سمت معاون فرهنگی شهرداری اهواز مشغول به خدمت بود توانست این معاونت را از یک اتاق محقر کوچک با انگشت شماری نیروی کارنابلد به یک معاونت تمام عیار تبدیل کند.

 

بدون شک شاعری در ردای یک شهردار، مدیری تمام عیار برای پیشرفت و آبادانی شهر اهواز خواهد بود.