شهردار اهواز:کم کاری را تحمل نمی کنم

شهردار اهواز:کم کاری را تحمل نمی کنم

موسی شاعری در جلسه شورای اداری شهرداری اهواز با اشاره به لزوم کار با انگیزه و مضاعف در میان مجموعه شهرداری تاکید کرد: کم کاری را از جانب هیچ کس تحمل نمی کنم.

 

به گزارش تابا؛در این جلسه که با حضور معاونین شهردار و مدیران مناطق و سازمان ها تشکیل شد، شهردار اهواز به آخرین وضعیت سواحل کارون پس از سیلاب اشاره و بیان کرد: مرحله نخست بازسازی سواحل کارون پس از سیلاب از نظر نظافت و بهسازی رو به اتمام است و در مرحله بعد بازسازی مبلمان شهری و… نیز در دستور کار قرار می گیرد.

 

وی با اشاره به مراسم اخیر معدوم کردن قلیان ها خاطرنشان کرد: این کار، اقدام ارزشمندی بود، اما باید مراقب باشیم که در مکان هایی که جمع آوری شدند مجدداً این پدیده ناهنجار بروز نکند.

 

شهردار اهواز با آسیب شناسی مشکل ساماندهی مشاغل غیر رسمی بیان کرد: حل این موضوع نیازمند یک کار هماهنگ جمعی و دایمی است. همواره شاهد بودیم که علیرغم مصوبات و اعلام آمادگی ارگان ها اما موقع اجرای طرح به دلایل گوناگون همین ارگان ها مانع کار می شوند. با این حال شهرداری اهواز همواره پای کار بوده و آماده ی هماهنگی بین بخشی جهت انجام این طرح هستیم.

 

وی با اشاره به اتمام موعد قراردادهای خدمات شهری گوشزد کرد: با توجه به نزدیکی اتمام موعد قراردادهای خدمات شهری، لازم است معاونت خدمات شهری با بهره گیری از تجارب قبلی و نظرات کارشناسان نسبت به اصلاحات لازم اقدام کند.

 

شهردار اهواز با تاکید بر لزوم ساماندهی نیروهای انسانی گفت: در شرایط دشوار کنونی اضافه کردن حتی یک نفر نیرو، خیانت به سیستم شهرداری است.

 

موسی شاعری از تداوم پروژه های آسفالت در مناطق مختلف خبر داد و گفت: هم اکنون در حال انجام پروژه های آسفالت هستیم. مجدداً از کلیه ادارات همکار خدمات رسان دولتی که تاسیسات زیرزمینی دارند درخواست می کنم که در حفاظت از این معابر آسفالت جدید شهرداری را یاری کنند. هزینه این پروژه با زحمت و به سختی بدست آمده و دوباره کاری و تخریب معابر از نظر شهروندان پذیرفتنی نیست. مدیران مناطق نیز در این زمینه هوشیار باشند.

 

شهردار اهواز با اشاره به معضلات ترافیکی در هسته مرکزی گفت: طرح اجرا شده در خیابان سلمان فارسی ناقص اجرا شده است و به دلیل وجود مشکلاتی از قبیل ساختمان پزشکان همچنان با معضلات ترافیکی مواجه هستیم. بنابراین طرح بازنگری در شورای ترافیک استان در دستور کار قرار می گیرد.

 

وی دستور داد: معاونت حمل و نقل و ترافیک پیگیری های لازم را جهت اجرای طرح پارکبان ها و پروژه ریل باس انجام دهد.

 

شاعری با اشاره به لزوم کار با انگیزه و مضاعف در میان مجموعه شهرداری تاکید کرد: در شرایطی که با انبوه مشکلات ادواری و فعلی مواجه هستیم توقع من از مدیران و کارکنان شهرداری انگیزه و انرژی مضاعف است. عملکرد کلیه مناطق و سازمان ها رصد می شود. کلیه سازمان ها باید برنامه های خود را به اطلاع معاونت برنامه ریزی برسانند. به هیج عنوان کم کاری را تحمل نمی کنم. کم کاری جفا به بیت المال است.

 

وی تصریح کرد: مسئولیت و پست به معنای تعهد است. مدیر صرفاً فردی پشت میزنشین و ارجاع دهنده کارها به زیرمجموعه نیست. حضور مداوم در سیستم و نظارت و پیگیری امور بدیهی ترین وظایف یک مدیر است. البته اکثریت مجموعه شهرداری زحمتکش و وظیفه شناس هستند ولی هیچ مدیری نباید فکر کند که حاشیه امنیت دارد. برخورد با کم کاری را در عمل نشان خواهم داد.

 

شهردار اهواز با اشاره به مشکلات این سازمان خاطرنشان کرد: شهروندان در میان ادارات بیشترین توقعات را از شهرداری دارند، اما از سوی دیگر مشاهده می کنیم متاسفانه بسیاری از ارگان ها از انجام تکالیف قانونی نسبت به شهرداری و شهر خودداری می کنند. این موضوع مانع جدی در خدمات رسانی شهرداری به شهروندان است. البته رویکرد اصلی شهرداری اهواز همواره تعامل با نهادها در راستای خدمت رسانی به مردم بوده و خواهد بود.

 

گفتنی است در پایان این جلسه احکام انتصاب سیدفخرالدین کلانترزاده به عنوان مدیرکل حوزه شهردار و فرزاد شاه ولی به عنوان مدیرکل بازرسی از سوی شهردار اهواز به ایشان اهدا شد و از تلاش های سید آیت میرسالاری مدیرکل سابق بازرسی قدردانی شد.