۲۵ هزار دانش آموز شهرستان شوشتر وارنیش فلوراید تراپی می شوند

۲۵ هزار دانش آموز شهرستان شوشتر وارنیش فلوراید تراپی می شوند

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر از آغاز طرح وارنیش فلوراید تراپی برای حدود ۲۵ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی در حوزه شهرستان شوشتر با همکاری معاونت بهداشت دانشکده و سازمان آموزش و پرورش خبر داد.

 

به گزارش تابا؛ دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود: پوسیدگی دندان ها، شایع ترین بیماری مزمن دوران کودکی و نوجوانی است که در همه اقشار جامعه مشاهده می شود و طرح وارنیش فلوراید یکی از بهترین روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان ها بوده که در حال اجراست.

 

دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوشتر همچنین گفت: بهترین زمان برای پیشگیری از پوسیدگی دندان ها در سنین کودکی و نوجوانی و یکی از سریعترین راه های دسترسی، اجرای این طرح از طریق مدارس و مراکز دبستانی و پیش دبستانی است که به این منظور، واحد سلامت دهان و دندان و واحد آموزش مدارس معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی با همکاری سازمان آموزش و پرورش شهرستان شوشتر این طرح را برای حدود ۲۵ هزار دانش آموز مقعطع ابتدایی اجرا خواهند کرد که از این تعداد حدود ۲۲ هزار نفر دانش آموز دبستان و ۳ هزار نفر پیش دبستانی هستند.

 

دکتر ابول نژادیان در پایان یادآور شد: طرح وارنیش فلوراید از ۱۵ مهرماه سالجاری آغاز شده و تا ۱۵ دی ماه ادامه خواهد داشت و یکی از دستاوردهای مهم وزارت بهداشت و طرح تحول سلامت در راستای ارتقای سلامت دهان و دندان است./ خبرنگار: الهام خلجی – شوشتر