نایب رئیس شورای شهر اندیمشک:

شورای شهر فقط شورای شهرداری نیست

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اندیمشک در نشست مشترک اعضای شورای شهر با مدیران شبکه بهداشت و درمان با تاکید بر اینکه شورای شهر فقط شورای شهرداری نیست گفت: طبق قانون شورای شهر می‌تواند در تمام امور مدیریت شهری بصورت مستقیم دخالت داشته باشد.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر اندیمشک با مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیمشک در سالن جلسات شورای شهر برگزار گردید.

 

رئیس شورای اسلامی شهر اندیمشک در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به مدیران شبکه بهداشت و درمان گفت: امیدواریم بتوانیم در کنار هم قدم های مثبتی را در حوزه بهداشت و درمان برداریم.

 

در ادامه علی گل اندام نایب رئیس شورای اسلامی شهر اندیمشک با تاکید بر اینکه شورای شهر فقط شورای شهرداری نیست گفت: طبق قانون شورای اسلامی شهر می تواند در تمام امور مدیریت شهری بصورت مستقیم دخالت داشته باشد و توجه به سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله بهداشت و درمان از وظایف اصلی شورا به حساب می‌آید.

 

گل اندام گفت: تامین بهداشت و درمان از حقوق اولیه شهروندان است و بایستی در شهر بسترهای مناسب فراهم شود تا پزشکان متخصص اعتماد کنند و در اندیمشک فعالیت کنند.

 

نایب رئیس شورای شهر با اشاره به فوت یک زن هنگام زایمان در بیمارستان امام علی(ع) گفت: فوت زنان جوان هنگام زایمان بسیار نگران کننده است، چنانچه در بخش زنان و زایمان مشکلاتی وجود دارد باید هرچه سریعتر حل شوند.

 

وی در ادامه سوالاتی را پیرامون مسائل بهداشتی، استخدام های شبکه بهداشت و درمان دفع زباله های عفونی و فاضلاب بیمارستانی و… مطرح کرد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیمشک در این جلسه گفت: اندیمشک ورودی استان خوزستان است و وجود جاده ترانزیت در کنار آن سبب شده است تا بیماران بسیاری روزانه به تنها بیمارستان این شهر مراجعه کنند.

 

مهندس عبدالرضا نجفی با اشاره به فوت زن باردار در بیمارستان امام علی گفت: این زن پیشتر سابقه سقط جنین داشته و باوجود تلاش های تیم پزشکی و دو متخصص زنان و زایمان به دلیل نارسایی قلبی در شرایط بیمار اختلال ایجاد شده و متاسفانه منجر به فوت ایشان می شود.

 

وی گفت: روند وضعیت این زن بصورت کامل از روز نخست بارداری تا زمان کالبد شکافی بررسی خواهد شد، و اگر قصوری صورت گرفته باشد قطعا مطابق قانون برخورد خواهد شد‌.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیمشک گفت: در حال حاضر استخدام در شبکه بهداشت و درمان وجود ندارد و چنانچه استخدامی باشد باید سیر تکاملی خود را به صورت کامل طی کنند در غیر این صورت تخلف محسوب می شود و متخلفان بایستی به سازمان تخلفات معرفی شوند.

 

وی گفت: در حال حاضر پزشکان متخصص متعددی از جمله چشم پزشک، مغز و اعصاب، ارتوپد، ارولوژیست و… در اندیمشک مشغول فعالیت هستند.

نجفی همچنین از ادارات محیط زیست و راه راه و شهرسازی انتقاد کرد و گفت: عملیات احداث دو پایگاه فوریت های پزشکی به واسطه عدم تایید کارشناسان راه و شهرسازی و محیط زیست تاکنون معلق مانده و ما معطل مجوزهای این ادارات مانده ایم.

 

در پایان اعضای شورای اسلامی شهرستان نیز به جلسه ملحق شدند و آنان نیز سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را پیرامون مسائل بهداشتی و درمانی مطرح کردند./ آرش حیدری