شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان استان خوزستان (غیر حزبی) تشکیل می شود

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان استان خوزستان (غیر حزبی) تشکیل می شود

خبرها حاکیست جمعی از فعالان و پایه گذران ستاد سید اصلاحات در دوم خرداد ۷۶ و فعالان ستاد های ادوار انتخابات اصلاح طلبان استان که تاکنون ارتباط خود را حفظ و در انتخابات های مختلف در کنار هم حضور فعال داشتند و همچنین در میان افواه مردم به چهره های اصلاح طلب شهره هستند قصد تشکیل تشکلی فراگیر در قالب شورای سیاسی و اجتماعی در استان خوزستان می باشند.

 

خبرنگار تابا در این ارتباط در گفتگو با یکی از موسسین و پیشنهاد دهندگان این تشکل موضوع را بررسی نمود.

 

وی که نخواست نامش تا تشکیل جلسه شورا فاش شود یکی از دلایل و انگیزهای تشکیل این شورا را عدم دستیابی به اهداف شورای سیاستگذاری در انتخاب مجلس دوره گذشته دانست و افزود: منتخبان بعد از راه یابی به مجلس در عمل با اصلاح‌طلبان همراهی نداشته و بعضا به گروههای قدرت خود را نزدیک و عملا از آنها پیروی نمودند.

 

این فعال سیاسی ادامه داد: از دیگر اهداف این تشکل گرد هم آوردن چهره های اصلاح طلب کهنه کار دلسوخته است که عمرشان را در راه این هدف صرف و افراد تاثیرگذاری در جامعه استان می باشند اما این افراد به دلایلی عضو احزاب فعلی نمی باشند.

 

وی تاکید کرد: اعتقاد ما بر این است احزاب فعلی استان به تنهایی توانایی لازم را جهت راهبری اصلاح‌طلبان را نداشته اند. باید به بپذیریم ما در استانی قومی هستیم و نتیجه انتخابات را اقوام مشخص می نمایند که این مساله می تواند از نقاط ضعف احزاب استان باشد که نتوانستند روی فرهنگ قومی تاثیر مناسب داشته باشند زیرا احزابی گاها چند نفره فقط موقع انتخابات فعال می باشند.

 

این چهره سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد: به زودی طی فراخوانی از چهره های غیرحزبی جهت تشکیل این شورا در اهواز و شهرهای دیگر استان دعوت به عمل خواهد آمد.