شیوع گسترده بیماری کرونا در خوزستان محصول سهل‌انگاری مسئولان دولتی است

شیوع گسترده بیماری کرونا در خوزستان محصول سهل‌انگاری مسئولان دولتی است

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه سهل‌انگاری مسئولان دولتی عامل اصلی بحران شیوع گسترده بیماری کرونا در خوزستان است درخواست کرد که برای رفع این معضل محدودیت‌های سختگیرانه‌تر از قبل در این استان اعمال شود.

 

به گزارش تابا؛مجید ناصری نژاد با بیان اینکه عامل اصلی بحران شیوع گسترده بیماری کرونا در استان خوزستان سهل‌انگاری مسئولان دولتی است، گفت: مسئولان دولتی از ابتدا یک تصمیم قاطع، واحد و جامع برای کنترل ویروس کرونا در این استان اتخاذ نکردند و در این زمینه مردد عمل می‌کردند، کما اینکه یک روز با اعمال محدودیت اقدام به بستن ورودی شهرها می‌کردند، اما روز بعد ورودی‌ها را مجدد باز می‌کردند یا در برخی مناطق سختگیری می‌کردند و در برخی مناطق بی‌تفاوت بودند و در کل دستورالعمل واحد مشخصی نداشتند.

 

چگونه می‌توان خوزستان را از بحران کرونا نجات داد؟

 

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان دولتی در یک زمان معتقد بودند باید با اعلام وضعیت هشدار مردم را نسبت به مشکلات این بخش آگاه کنیم، اما بعد از آن تصمیم می‌گرفتند که آنها را در این زمینه نگران نکنند و به نوعی تصمیم‌گیری هدفمندی که به نتیجه مطلوب منتهی شود، نداشتند.

 

وی تصریح کرد: البته این امر پذیرفتنی است که مردم نیز پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکردند که این مشکل هم به عدم‌ برنامه‌ریزی دولت برای ارائه برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی صحیح در این رابطه برمی‌گردد.

 

ناصری نژاد اظهار کرد: وقتی اداره‌های دولتی، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، کما اینکه وجود این معضل در روند فعالیت بانک‌ها به خوبی مشهود است و حتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم از این امر مستثنی نبود، چطور می‌توان انتظار داشت که مردم به این مهم توجه جدی داشته باشند؟

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، در ارائه راهکار برای برون‌رفت از این مشکل در استان خوزستان، یادآور شد: الان خیلی دیر شده است، چرا که تعداد زیادی از همشهریانمان را در اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست داده‍‌ایم و هزینه زیادی هم بر کشور تحمیل شده است و تنها در صورتی می‌توان از تبعات سنگین این بی‌‎توجهی دولت کاست که مسئولان مربوطه به ویژه در ستاد مقابله با کرونا هشدارهای لازم را به مردم بدهند و به گونه‌ای اطلاع‌رسانی کنند که مردم بدانند خطر جدی بوده و شوخی‌بردار نیست، و این در حالی است که هنوز تصمیم جدی برای مقابله با این بیماری در استان خوزستان گرفته نشده است.

 

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، در پایان خواستار اعلام وضعیت فوق‌العاده و اعمال محدودیت‌های شدیدتر از گذشته در زمینه تردد و فعالیت اصناف در استان خوزستان شد.