طرح جمع‌آوری متکدیان در آبادان اجرا شد

طرح جمع‌آوری متکدیان در آبادان اجرا شد

معاون خدمات شهری شهرداری آبادان از اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان در سطح این شهر خبر داد و گفت:تاکنون ۱۰۰ متکدی حرفه‌ای در سطح شهر آبادان شناسایی شده‌است.

به گزارش تابا؛حسین خلف دریس سه شنبه اظهار داشت:با اجرای این طرح تاکنون تعداد ۳۵ نفر که در سطح بازار و اماکن پرتردد آبادان اقدام به تکدی گری می کردند جمع آوری شدند که از این تعداد ۲۰ نفرشان زن هست.

 

معاون خدمات شهری شهرداری آبادان گفت: گزارش های متعددی از سوی شهروندان مبنی بر افزایش تعداد متکدیان و مزاحمت هایی که این افراد برای مردم ایجاد کرده اند ، دریافت می شود به همین منظور در تلاش هستیم فضای نا امنی برای متکدیان به وجود آوریم تا آمار این افراد در آبادان کاهش یابد.

 

خلف دریس تصریح کرد: کار برخورد با متکدیان و جمع آوری افرادی که مزاحمت هایی از این قبیل برای مردم و شهروندان ایجاد می کنند تا پایان سال ادامه دارد.

 

وی افزود: ۸۰ درصد متکدیان در سطح شهر آبادان غیر بومی هستند و اکثر آنها از شهرهای شیراز، بوشهر و کرمانشاه می باشند، متکدیان غیر بومی پس از جمع آوری به شهرهای خود برگردانده می شوند.

 

خلف دریس گفت: در بین متکدیان شناسایی شده تعدادی کودک کار نیز مشاهده شده است که پس از جمع آوری به بهزیستی تحویل داده می شوند.