طرح مهربانی در مهر از ۲۰ تیر در خوزستان آغاز خواهد شد برای مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده

طرح مهربانی در مهر از ۲۰ تیر در خوزستان آغاز خواهد شد

مدیرکل کتابخانه‌های خوزستان گفت: طرح مهربانی در مهر از ۲۰ تیرماه برای مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده استان آغاز به کار خواهد کرد.

 

به گزارش تابا، کوهی رستمی ظهر امروز در دومین نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان اظهار کرد: کمک‌های مردمی برای کودکان و نوجوانان تحت عنوان طرح مهربانی در مهر توسط نهاد کتابخانه‌ها جمع‌آوری و به سیل‌زدگان استان و زلزله‌زدگان مسجدسلیمان از ۲۰ تیرماه توزیع می‌شود.

 

وی با بیان اینکه خدمات فرهنگی نهاد کتابخانه‌ها در حوزه سیل هنوز هم ادامه دارد، گفت: در زمان سیلاب، پنج کتابخانه سیار از دیگر استان‌ها به خوزستان کمک شد که بیش از ۱۳۰ برنامه در این کتابخانه‌ها به اجرا درآمد.

 

کوهی رستمی افزود: اداره کتابخانه‌ها نیازمند به سه دستگاه اتوبوس یا مینی‌بوس برای راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های خوزستان به برگزاری جشنواره رضوی سال قبل پرداخت و بیان کرد: در جشنواره سال قبل هشت کتاب به‌عنوان کتب هدف با موضوع امام رضا، امام جواد، شاه‌چراغ و حضرت معصومه برای تمام سنین و اقشار مختلف با ذائقه‌های سنتی و فضای مجازی برگزار شد.

 

وی اضافه کرد: در بخش نقاشی، هشت هزار و ۲۰۱ کودک خوزستانی مشارکت داشتند که بخش مجازی بیشترین استقبال را از آن خود کرد.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در پایان به راه‌اندازی بخش جدید نابینایان در کتابخانه‌های استان اشاره و توضیح داد: در بخش نابینایان در چهار کتابخانه استان راه‌اندازی و سه روشندل در آنها استخدام‌شده و به این صورت که نابینایان درخواست به امانت بردن کتاب موردنظر خود را برای ما ارسال می‌کنند و نهاد آن را به‌صورت لوح فشرده از طریق پست رایگان برای آنها ارسال می‌کند.