فرضیه دارو بعنوان عامل مستقیم مرگ دو کودک اهوازی مردود اعلام شد

فرضیه دارو بعنوان عامل مستقیم مرگ دو کودک اهوازی مردود اعلام شد

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: حضور متخصصین رشته های عمومی، مسمومیت ها، اپیدمیولوژی، داروسازی بالینی، کارشناسان متبحر و بازدید از داروخانه هایی که دارو از آنها تهیه شده، فرضیه دارو را بعنوان عامل مستقیم مرگ دو کودک عزیز مردود می داند.

 

به گزارش تابا؛ دکتر مهران ورناصری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز طی پیامی در خصوص روند کارشناسی پرونده فوت دو کودک در اهواز گفت:

 

ضمن عرض سلام خدمت مردم شریف استان خوزستان و تسلیت به خانواده داغدار هاشمی طلب در فوت فرزندان دلبندتان، به عرض می رساند نظر به اینکه خادمین شما در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بعنوان متولیان سلامت استان، حسب وظیفه در تاریخ ۲۹ مهرماه ۹۷، پس از اطلاع از فوت دو کودک، سریعا با تشکیل تیم های کارشناسی در معاونت های درمان، بهداشت، غذا و دارو، اقدام به بازدید و بررسی کارشناسی مشکل فوق نمودند. ولیکن همانگونه که مردم عزیزمان مستحضر هستند لازمه مشخص شدن علت این مشکل، ارائه نظریه علمی و کارشناسی دقیق و بدور از اشتباه کارشناسان و متخصصان مربوطه می باشد.

 

اما در این اثنا برخی افراد بدون اطلاع علمی، مدارک کافی و صرفا بر اساس حدس و گمان با اظهار نظر غیر کارشناسی باعث تشویش اذحان عمومی و پیچیده تر شدن مشکل و ناراحتی خانواده داغدار گردیده اند.

 

این دانشگاه پس از جلسات مکرر با حضور متخصصین رشته های عمومی، مسمومیت ها، اپیدمیولوژی، داروسازی بالینی، کارشناسان متبحر و بازدید از داروخانه هایی که دارو از آنها تهیه شده، فرضیه دارو را بعنوان عامل مستقیم مرگ دو کودک عزیز مردود می داند.

 

همچنین طبق بررسیها و آزمایشات دقیق بعمل آمده از نمونه های اخذ شده از دو کودک و اطرافیان و ارسال آنها به آزمایشگاههای رفرانس در اهواز و تهران، فرضیه بیماری آنفلوآنزا و mers، بعنوان عامل مرگ بعید بوده است و مطرح نمی باشد و احتمالا” سایر علل نظیر مسمومیت ها باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

 

لازم به ذکر است که همچنان مراحل آزمایشات کارشناسی در حال انجام است و متعاقبا با هماهنگی سازمان پزشکی قانونی آخرین اخبار و اطلاعات لازم به اطلاع مردم بزرگوار استان خواهد رسید.