فضا را برای کشف خلاقیت کودکان و نوجوانان فراهم کنیم استاندار خوزستان تاکید کرد: 

فضا را برای کشف خلاقیت کودکان و نوجوانان فراهم کنیم

غلامرضا شریعتی شامگاه (چهارشنبه ۲۷ شهریور) در نخستین مهرواره قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در تالار مهتاب اهواز برگزار شد اظهار کرد :استقبال از این برنامه نشان از جایگاه بحث قصه گویی و کانون پرورش فکری در میان مردم شهر دارد.

به گزارش تابا؛استاندار خوزستان با اشاره به اینکه این موضوع ما را ملزم به کمک بیشتر و سرمایه گذاری جهت ایجاد فضا برای خلاقیت ذهن کودکان و نوجوانان و نهالان می کند افزود: علاوه بر این، قصه گویی ابتکار و ریزبینی را بیشتر می کند.

 

وی با بیان اینکه اگر شرایط به نحوی پیش رود تا کودکان از ابتدا در مسیر خلاقیت باشند، در آینده روز به روز موفق تر خواهند شد اضافه کرد: اگر در سال های کودکی از زمینه ها و استعدادهای مختلف استفاده شود، در جوانی و میانسالی این استعدادها جنبه عملی پیدا می کنند و به بالفعل تبدیل می شوند اما اگر از قابلیت ها در زمان کودکی و نوجوانی استفاده نشود در بزرگسالی بلااستفاده می ماند.

 

وی با اشاره به اینکه قصه نقش بی بدیلی برای آینده کودکان به دنبال دارد ابراز امیدواری کرد: بتوانیم امکانات و شرایط لازم را در حد بضاعت و توان فراهم کنیم تا کودکان، نوجوانان و نونهالان از فرصت های ایجاد شده استفاده کنند و اثربخشی آن را در آینده شاهد باشیم.

 

شریعتی در پایان از برنامه ریزی جهت برگزاری برنامه هایی با مرکزیت و محوریت حوزه کانون خوزستان و اهواز خبر داد و اذعان داشت: در اوایل سال ۱۳۹۹ برنامه های فاخر ملی را در استان برگزار خواهیم کرد.