قرارداد تولید لوله‎های جداری و مغزی طرح‎های توسعه رامشیر و منصوری امضا شد

قرارداد تولید لوله‎های جداری و مغزی طرح‎های توسعه رامشیر و منصوری امضا شد

قرارداد تولید لوله‎های جداری و مغزی طرح‎های توسعه میدان های رامشیر و منصوری بین شرکت اویک و لوله گستر اسفراین امضا شد.

به گزارش تابا، قرارداد تولید لوله‎های جداری و مغزی طرح‎های توسعه میدان های رامشیر و منصوری به ارزش ۱۴۳ میلیارد تومان و با هدف تولید ۱۰۰ هزار متر لوله های جداری و مغزی به امضای غلامرضا منوچهری، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت و کوروش کیهانی زاده، مدیرعامل شرکت لوله گستر اسفراین رسید.

 

در این مراسم معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اهمیت این قرارداد برای تکمیل توسعه طرح های میدان رامشیر و منصوری، گفت: امضای این قرارداد در شرایط خاص تحریمی نشان می دهد چرخ توسعه صنعت نفت از حرکت نمی‌ایستد و این قرارداد اتفاقی امیدبخش در سال رونق تولید است.

رضا دهقان با بیان اینکه ۶٫۲ میلیارد دلار برای ۳۳ بسته قراردادی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید در نظر گرفته شده است، افزود: افزایش اشتغال داخلی برای سازندگان و پیمانکاران ایرانی و افزایش برداشت تا ۲۸۰ هزار بشکه نفت خام در روز از اهداف اصلی این ۳۳ بسته قراردادی در مناطق خشکی و دریایی کشور است.

 

به گفته وی ۱۵ گروه کالایی پرمصرف در این ۳۳ بسته قراردادی شناسایی شده است و پیمانکاران ملزم هستند برای تامین کالاهای این طرح ها شرکت های ایرانی را در اولویت قرار دهند.

 

دهقان با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از رقم ۶٫۲ میلیارد دلار صرف خرید کالا خواهد شد، افزود:‌ با توجه به اینکه امکان تامین ۸۰ درصد کالاهای مورد نیاز در داخل کشور وجود دارد پیش بینی می‌شود ۲ میلیارد دلار در ۲ تا ۳ سال آینده کالای داخل خریداری شود.

 

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: تا به حال ۱۰ قرارداد از ۳۳ بسته امضا شده است و پیش‌بینی می شود به زودی نیز ۱۰ قرارداد دیگر امضا شود.

 

دهقان افزود: ۷۰ هزار بشکه از طرح افزایش توان تولید ۲۸۰ هزار بشکه‌ای به دو میدان رامشیر و منصوری اختصاص دارد و این مساله اهمیت قرارداد شرکت اویک و لوله گستر اسفراین را نشان می دهد.

 

وی با اشاره به اینکه تیم رصد کالا برای طرح‎ها انتخاب شده است، گفت: این تیم وظیفه دارد تا فعالیت پیمانکاران طرح ها را رصد کند تا از کالای داخلی در مسیر توسعه طرح ها بیشترین استفاده شود و از تولیدکنندگان داخلی نیز انتظار می رود با عمل به تعهدات توسعه پروژه ها را تسریع بخشند./تسنیم